Mažasis princas

Pagal Antoine de Saint-Exupéry pasaką
1966, 69 min., Lietuvos kino studija
 
 
Scenarijaus autorius ir režisierius Arūnas ŽEBRIŪNAS, operatorius Aleksandras DIGIMAS, dailininkai Algirdas NIČIUS, Leonardas GUTAUSKAS, kostiumų dailininkė Viktorija BIMBAITĖ, kompozitorius Teisutis MAKAČINAS, garso režisierius Petras LIPEIKA
 
Vaidina Evaldas MIKALIŪNAS, Otari KOBERIDZĖ, Donatas BANIONIS   
 
Sauliaus Macaičio komentaras
Stebuklinis rašytinio žodžio naivumas atveria erdvę skaitytojo vaizduotei, o šešiamečio atlikėjo nenatūraliai tariančio frazes naivumas užfiksuojamas filme. Įspūdinga dykumos natūra eklektiškai montuojama su filmavimo paviljono butaforine „visata“, tik teatro šiupinį primenančiais „suaugusiais žmonėmis“.
Siužetas
Lėktuvas patiria avariją ir nusileidžia karštoje dykumoje. Nelauktai lakūnas išgirsta vaiko balsą. Tai Mažasis Princas iš tolimos planetos, keliaujantis po Visatą. Tarp Lakūno ir Mažojo Princo, panašiai vertinančių pasaulį, užsimezga nenusakomas dvasinis ryšys...Informacija apie šį filmą rinkta iš 3 šaltinių:


* LFC svetainės FILMŲ ARCHYVAS, sudarė, kaupė ir spaudai parengė kino kritikas Saulius Macaitis. Visą LFC informaciją apie filmą rasite užsukę į LFC puslapį:

www.lfc.lt/lt/Page=MovieList&ID=3716

* Sauliaus Macaičio TV rubrika LKS vaidybinių filmų RETROSPEKTYVA (LRT 2)
* XX a. LIETUVIŠKI VAIDYBINIAI FILMAI, filmų katalogas, parengė Živilė Pilipavičienė, išleido Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, 2003

 

Filmų autoriams, visiems mūsų bičiuliams ir partneriams labai ačiū!

Filmo © Lietuvos kino studija

Į DVD formato laikmeną įrašė LRT

Dėl filmų kreiptis į Lietuvos kinematografininkų sąjungą
el.paštu info@kinosajunga.lt  / telefonu               8 (5) 212 0759