Moters erdvė. Vaizdai ir ištarmės. „Aurora"

May 09 d. 18:00

Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje.
Durų kodas - 25.
Įėjimas laisvas

Tai moderni Kristinos Buožytės režisuota istorija, nagrinėjanti aistros prigimtį, atskleidžianti dualizmo problemą tarp žmogaus kūno ir jo minčių pasaulių.

Pagrindiniai veikėjai – Lukas ir Aurora – dalyvauja tarptautinės mokslininkų komandos vykdomame eksperimente. 

Lukas – jaunas neuronų informatikas, pakviestas dalyvauti moksliniuose bandymuose ir tapti jų pagrindiniu stebimuoju subjektu. Aurora – po automobilio avarijos komos būsenos ištikta moteris, kuri taip pat įtraukta į bandymus. Mokslinio ekperimento tikslas – neuronais perteikti informaciją iš komos būsenoje atsidūrusios moters smegenų į šiam ekperimentui pasiryžusio Luko smegenis ir stebėti, kaip ši informacija priimama bei kaip ji funkcionuoja ir veikia žmogaus potyrius. Prasidėjus eksperimentui, Lukas pakliūva į viliojantį Auroros pasaulį, kuriame ši patraukli, aistringa moteris net nežino, kad yra ištikta komos. Tarp Luko ir Auroros užsimezga ypatingas ryšys. Vis dėlto jų jausmus ima griauti per automobilio avariją žuvęs Auroros vyras Stalkeris...

Tai nuotykinė fatališkos meilės istorija, perteikta per psichologinį techno trilerį. Režisierė Kristina Buožytė („Kolekcionierės“ autorė) su scenarijaus bendraautoriumi, prancūzu Bruno Samper, tyrinėja žmonių sąmonės ir pasąmonės vingius.

Dėl „mokslinio eksperimento“ sėkmės kai kurie kūrėjai solidariai nusiskuto galvas. Pirmasis savo gerbėjus nustebino aktorius Marius Jampolskis. Po savaitės sprendimą nusirėžti plaukus teko priimti aktoriaus filmo partnerei Jurgai Jutaitei. Solidarizuodamasi plikai galvą nusiskuto ir juostos režisierė.

 

Susitikimų ir peržiūrų ciklas "Moters erdvė. Vaizdai ir ištarmės" skirtas moterų kūrybai lietuviškame kine apžvelgti, akcentuoti daugiakryptį, svarbų indėlį į šalies kino raidą.

 

Visi kino klubo renginiai yra atviri ir nemokami, jie vyksta kiekvieną ketvirtadienį, 18 val. Kinematografininkų sąjungoje, adresu: Vasario 16-osios g. 8; durų kodas: 25.