Žiūrovų pageidavimu. „Meistras ir Tatjana"

April 11 d. 18:00

Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje.
Durų kodas - 25.
Įėjimas laisvas

Balandžio mėnesį Kino klube, žiūrovų pageidavimu, pradedame kartodami filmų peržiūras, į kurias dėl žiūrovų gausos sutilpo ne visi kinomanai.

Balandžio 11 d. jūsų lauks režisierės G. Žickytės pasakojimas apie maištingo kūrėjo, fotografo Vito Luckaus aistringos meilės istoriją ir makabriška tragedija pasibaigusį gyvenimą.

Tbilisio milicija jį girdė vynu, Odesos vagys važiuodavo jo aplankyti tiesiog šiaip sau. Iš Baškirijos gilumos jam siuntė medaus, armėnų katalikas vaišino pietumis. Namuose jis laikė gyvą liūtą. Vieni jį laikė bepročiu, kiti – genijumi. Jis pirmasis pralaužė uždarą romantinę lietuviškos fotografijos tradiciją ir su fotoaparatu išmaišė visą Sovietų Sąjungą. Daug dirbo ir daug gėrė. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana ir jie tapo viena ryškiausių 7-ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni vyno, pokalbių iki aušros, svečių iš tolimiausių Sovietų Sąjungos kampelių. „Vitą Luckų pasiglemžė aistra tiesai ir fotografijai”, - sako filmo autoriai. 
Filme dalyvauja Tatjana Luckienė - Aldag, Valerijus Arutiunovas, Svetlana Arutiunov, Antanas Sutkus, Borisas Michailovas, Modris Tenisonas, Ričardas Niuniava, Semionas Finkelšteinas, Viktoras Maruščenko. 
„Sidabrinės gervės” apdovanojimuose G. Žickytė už šį filmą pripažinta metų geriausia režisiere, o filmas - metų geriausiu ilgametražiu dokumentiniu filmu. Operatorius A. Kemežys už „Meistrą ir Tatjaną” buvo įvertintas Lietuvos kinematografininkų sąjungos prizu ir „Sidabrine gerve“ geriausiam operatoriui. „Sidabrinę gervę” už metų geriausią montažą pelnė Danielius Kokanauskis, Dominykas Kilčiauskas ir Giedrė Žickytė.

Kino klubo renginiai yra atviri ir nemokami, jie vyksta kiekvieną ketvirtadienį, 18 val. Kinematografininkų sąjungoje, adresu: Vasario 16-osios g. 8; durų kodas: 25.