Žiūrovų pageidavimu. „Moteris ir Ledynas"

April 04 d. 18:00

Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje.
Durų kodas - 25.
Įėjimas laisvas

Balandžio mėnesį Kino klube, žiūrovų pageidavimu, pradėsime kartodami filmų peržiūras, į kurias dėl žiūrovų gausos sutilpo ne visi kinomanai.

Balandžio 4 d. 18 val. žiūrovų lauks „Moteris ir ledynas”. Tai Audriaus Stonio režisuotas, Audriaus Kemežio nufilmuotas dokumentinis pasakojimas apie laikiną, trapią Moterį ir amžiną, nesikeičiantį Ledyną.

Kazachstane, Tian Šanio kalnuose, 3500 metrų aukštyje virš jūros lygio esančioje glaciologijos stotyje Aušra Revutaitė jau trisdešimt metų gyvena ir tyrinėja Tuiksiu ledyną. Ji visiškai viena, o jos ryšys su civilizacija fragmentiškas. Atidavusi visą savo gyvenimą mokslui, ji laiko ranką ant planetos pulso. 

Fimas pelnė du nacionalinius kino apdovanojimus „Sidabrines gerves” – už geriausią metų dokumentinį filmą ir geriausią operatoriaus darbą. Pasaulinė filmo premjera įvyko Tarptautiniame Amsterdamo kino festivalyje (IDFA). Tarptautinime festivalyje „DocsBarcelona” „Moteris ir ledynas” pelnė apdovanojimą konkursinėje programoje „What the Doc”, kuri skirta radikaliausiems ir inovatyviausiems šiuolaikiniams dokumentiniams filmams. Filmas apdovanotas prizais Vilniaus festivalyje „Kino pavasaris”, tarptautiniuose Lagovo, Rygos, Krokuvos kino festivaliuose.

Kino klubo renginiai yra atviri ir nemokami, jie vyksta kiekvieną ketvirtadienį, 18 val. Kinematografininkų sąjungoje.