Naujiena

Paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos 2015 m. apdovanojimo laureatai

  • Lietuvos kinematografininkų sąjungos Informacija
  • 2015 12 21

Paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos 2015 metų 
apdovanojimo laureatai

2015 m. gruodžio 18 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau 17-ą kartą paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai.
 
Pagrindinis prizas atiteko kino operatoriui Eitvydui Doškui  už filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ (rež. Š. Bartas) vaizdo kultūrą. Specialiuoju diplomu pažymėtas filmo „Edeno sodas“ (rež. A. Puipa) aktorių ansamblis. Kitas diplomas įteiktas dokumentinių filmų kūrėjui Algirdui Tarvydui – už filmą „Zigmas Zinkevičius. Pamilęs lietuvių kalbą“, už nuoseklų atidumą Lietuvos kultūros žmonėms.
 
Kinematografininkų sąjungos apdovanojimai skiriami už reikšmingiausius Sąjungos narių sukurtus kinematografijos kūrinius (kūrybinius darbus kine). 
 
Apdovanojimus laureatams įteikė Komisijos pirmininkė, kino kritikė Živilė Pipinytė. Komisijos nariais taip pat buvo kino dailininkė Jurgita Gerdvilaitė, kino režisierius Romas Lileikis, kino kritikė Santa Lingevičiūtė ir kino operatorius Vytautas Survila.
 
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus paskelbė savo apdovanojimą „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau septintus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams. Šiemet jis atiteko aktorei Vaivai Mainelytei.
 
Režisierius Algirdas Tarvydas už nuopelnus dokumentiniam kinui, Lietuvos kultūrai ir menui, garbingo jubiliejaus proga pagerbtas aukščiausiuoju Lietuvos kultūros ministerijos apdovanojimu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Jį įteikė viceministras Arnas Neverauskas.
 
Buvo pasveikintas ir kitas jubiliatas – garso režisierius Viktoras Juzonis.
 
Iškilmingą apdovanojimų vakarą praturtino kvarteto „Musica Camerata“, vadovaujamo Algimanto Pesecko, koncertas.
 
Apdovanojimo iškilmių partneris – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.
Rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus,Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA.
Informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.