Naujiena

„Animacijos studijoje“ baigtas kurti naujas videofilmas-knyga „Saulės vaduotojas“

  • VšĮ „Animacijos studija“
  • 2016 07 26

Šių metų liepos mėnesį „Animacijos studijoje“ baigtas kurti naujas videofilmas - knyga „Saulės vaduotojas“ (filmo trukmė 40 min. 30 sek., 2016 m.).

Filmo autoriai – Algirdas Selenis ir Aurika Selenienė.

Adaptuotos lietuvių liaudies pasakos „Saulės vaduotojas“ autorius – A. Selenis.

Dailininkai – Algirdas ir Aurika Seleniai.

Filmo muzikiniam įgarsinimui panaudoti J. S. Bacho kūriniai.

Videofilmas-knyga „Saulės vaduotojas“ sukurtas lietuvių liaudies stebuklinės pasakos „Saulės vaduotojas“ motyvais; stebuklinės pasakos, rekonstruojančios senąją lietuviškąją – baltiškąją pasaulėžiūrą, estetines ir etines pasaulio pažinimo formas, pasakos, kurios turinyje slypi mitologinės žinios, svarbios ne tik Lietuvos kultūrai, bet ir visoms europietiškosioms kultūroms. Lietuvių liaudies pasaka „Saulės vaduotojas“ išversta į 22 pasaulio kalbas.

Videofilmas-knyga „Saulės vaduotojas“ skirtas visai šeimai. Šios pasakos veiksmas, skirtingai nei lietuvių liaudies pasakoje, vyksta ne tradicinėje Lietuvos miškų ir girių aplinkoje, o jūros ir salų aplinkoje, primenančioje graikų ir skandinavų sakmes. Tokia, vandens ir oro stichijų aplinka, kurioje skendi žemės fragmentai – salos, puikiai tinka ne tik senovės žmonių mitologizuoto žemės ir visatos reiškinių suvokimo pavaizdavimui, bet ir stebuklinės pasakos atmosferai sukurti. Videofilmo- knygos „Saulės vaduotojas“ vaizdinė medžiaga atitinka taip vadinamą fentezi stilių, dabar labai populiarų ir mėgstamą šiuolaikinių kino žiūrovų ir stebuklinių komiksų gerbėjų.

Šiam kūriniui sukurti 2016 metais Algirdui Seleniui buvo skirta individuali valstybės stipendija (6 mėn.). Video knygos vaizdinė medžiaga buvo kurta beveik 3 metus. Tolimesnis VšĮ „Animacijos studija“ autorių tikslas – sukurti pilnametražį animacinį filmą, kurio sukūrimui reikalinga valstybės ir užsienio fondų finansinė parama.Nuotraukos