Naujiena

Animacinio kino pamokėlės vaikų ir jaunimo kūrybiškumo ugdymui Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namuose

  • „Animacijos studijos“ inf.
  • 2016 05 20

Šių metų gegužės 14 dieną Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namuose įvyko pirmasis Viešosios įstaigos „Animacijos studija“ Kultūros edukacijos projekto „Animacinio kino pamokėlės vaikų ir jaunimo kūrybiškumo ugdymui“ renginys. Renginį pravedė animacinio kino kūrėjai ir „Animacijos studijos“ steigėjai Algirdas ir Aurika Seleniai. Renginio metu buvo nufilmuotas dokumentinis-edukacinis filmas. Dalį filmo medžiagos nufilmavo patys Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų auklėtiniai. Jiems dalyvaujant buvo sukurti fantastiniai renginio dalyvių portretai. Vaikai lipdė, piešė, žiūrėjo lietuviškus animacinius filmus.

Projekto „Animacinio kino pamokėlės vaikų ir jaunimo kūrybiškumo ugdymui tikslas“ tikslas – ugdyti moksleivių kūrybinius gebėjimus, įtraukiant į kūrybinį procesą ne tik gabius, bet ir neturinčius didelių meninių sugebėjimų vaikus, parodant kūrybinį procesą kaip žaidimą, kuriam nereikia sudėtingų išraiškos priemonių, brangių medžiagų, reikia tik būti išradingiems ir džiaugtis pačiu kūrybiniu procesu, animacinių filmukų sumanymus galima įgyvendinti net naudojant mobilų telefoną, tiesiog judinant ir fotografuojant buitinius daiktus arba, kaip šiuo atveju, filmuojant video kamera, panaudojant kameros veidrodinį efektą.

Kitas edukacinių renginių tikslas ugdyti moksleiviams kūrybinei asmenybei reikalingas savybes: mokinti stebėtis, stebėti ir stebinti, ugdyti moksleivių estetinį skonį, domėjimąsi animacinio kino, dailės, literatūros, muzikos, teatro žanrais, parodant šių žanrų išmanymo būtinumą, norint sukurti gerą animacinį filmą. Tokie teoriniai bei praktiniai užsiėmimai ugdo asmenybės formavimuisi reikalingas savybes: atkaklumą, siekiant užsibrėžto tikslo, savarankiškumą, savidiscipliną, toleranciją, darbinių veiksmų susiplanavimo gebėjimus.

Kitas renginys įvyks š. m. gegužės 20 d. Kauno Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje.

Projektą iš dalies parėmė Lietuvos Kultūros Taryba.

 

Dokumentinį filmą galite pasižiūrėti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=CP3XxdgTNbg

Visą medžiagą galite pamatyti šiuo internetiniu adresu:

http://animacijosstudija.jimdo.com/naujienos-1/Nuotraukos