Naujiena

Animacinio kino sklaida Lietuvos regionuose: Moters tema lietuviškoje animacijoje.

  • „Animacijos studijos“ inf.
  • 2016 05 03

Viešoji įstaiga „Animacijos studija“, atstovaujama direktoriaus Algirdo Selenio, 2016 metais parengė naują animacinio kino sklaidos regionų mokyklose projektą „Animacinio kino sklaida Lietuvos regionuose: Moters tema lietuviškoje animacijoje“. Pirmieji šio projekto renginiai buvo pravesti šių metų balandžio 29 dieną Dubingių pagrindinėje mokykloje ir Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijoje. Renginiuose dalyvavo 6 -12 klasių moksleiviai. Simboliška, kad šie animacinio kino sklaidos renginiai įvyko Motinos dienos išvakarėse.

Animacinio kino projektas „Animacinio kino sklaida Lietuvos regionuose: Moters tema lietuviškoje animacijoje“ – švietėjiškas kultūrinis renginys, skirtas moksleivių etiniam ir estetiniam ugdymui. Šis projektas ugdo pagarbą moteriai, skatina moksleivius domėtis lietuvių tautosaka, folkloru, etnokultūra, supažindina su vienu ryškiausių Lietuvos dailininku Stasiu Krasausku, jo žinomu grafikos estampų ciklu „Moters gimimas“.  Projektas svarbus ir kultūros tapatumo išsaugojimo požiūriu. Taip pat jis svarbus bendradarbiavimo ir partnerystės su regionų mokyklomis aspektu: vežiojamas animacinio kino sklaidos projektas, kaip galimybė padaryti kultūros produktus prieinamesniais  mažųjų  miestelių  mokyklų moksleiviams, bendruomenei.

Renginio metu buvo pristatytas DVD „Iš praeitie gelmės“. Moters tema Aurikos ir Algirdo Selenių animaciniuose filmuose“ (DVD išleistas 2013 m.). Buvo parodyti  šiame kompaktiniame diske esantys animaciniai filmai: „Vilniaus mergelė“, „Neringa“, „Žemaičių pramotė“, „Eglė žalčių karalienė“, „Giesmė“, „Jūratė ir Kastytis“.

Animacinio kino sklaidos renginius mokyklose pravedė patys animacinio kino kūrėjai Aurika ir Algirdas Seleniai. Šie Lietuvoje ir užsienyje žinomi, ir  ne vieną apdovanojimą pelnę menininkai  turi didelę animacinio kino sklaidos renginių pravedimo patirtį. 2013 metais Aurika ir Algirdas Seleniai buvo apdovanoti Lietuvos kinematografininkų sąjungos diplomu: „Už švietėjišką kūrybinį darbą“.

Sklaidos ir edukacijos projektus Lietuvos regionuose bei užsienyje VšĮ „Animacijos studijoje“ dirbantys animacinio kino kūrėjai Aurika ir Algirdas Seleniai pradėjo vykdyti nuo 2010 metų. Iki 2015 metų buvo aplankyta virš 40 mokymo įstaigų: mokyklos, vaikų globos namai, darželiai. Taip pat buvo vykdyta animacinio kino sklaida bendradarbiaujant su kino centrais „Garsas“ (Panevėžys), „Ramybė“ (Palanga), Kėdainių kultūros namais, Seinų bei Balstogės kultūros centrais (Lenkija), Čekijos kultūros bei švietimo institucijomis. Algirdas Selenis aktyviai dalyvavo AKIM (Aukštosios kultūros impulsai mokykloms) projekte. Edukacinių renginių metu buvo sukurtas dokumentinis-edukacinis filmas „Animacinio kino pamokėlės“ ( I dalis, 27 min. ir II dalis 15 min.; 2011 m.). Filmo režisierius ir operatorius Algirdas Selenis.

Vykdydami „Animacinio kino sklaidą Lietuvos regionuose: Moters tema lietuviškoje animacijoje“projektą Aurika ir Algirdas Seleniai aplankys dar dvi Molėtų rajono mokyklas.

Projektą iš dalies parėmė Kultūros Rėmimo Fondas.Nuotraukos