Atšauktų renginių ir gastrolių kompensavimui – 2 mln eurų

  • 2020 07 13

Lietuvos kultūros taryba pradeda prašymų Subsidijoms kultūros ir meno renginių organizatoriams, patyrusiems nuostolius atšaukus kultūros ir meno renginius ar  juos perkėlus, priėmimą. Prašymus kviečiami teikti Lietuvoje ir užsienyje dėl ekstremaliosios situacijos ir karantino atšauktų ar koreguotų kultūros ir meno renginių organizatoriai. Šiai programai iš viso skirta 2 mln. eurų, kurie numatyti Vyriausybės Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (Covid-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane.

Tai paskutinė iš šiuo metu parengtų Lietuvos kultūros tarybos finansavimo priemonių, skirtų mažinti ekstremaliosios situacijos sukeltas pasekmes kultūros bendruomenei. Kultūros ir meno kūrėjams buvo skirtos ir jau baigiamos mokėti vienkartinės kompensacinės išmokos, perskirsčius stipendijoms skirtą fondą, vietoje vieno, surengi trys individualių stipendijų konkursai (trečiojo konkurso rezultatus planuojama paskelbti rugpjūtį). Iš viso šiais metais individualiems kultūros ir meno kūrėjams Lietuvos kultūros taryba paskirstys 4,7 mln. eurų. Kultūros ir meno organizacijos galėjo pretenduoti į 10 mln. eurų, skirtų kultūros ir meno organizacijų veiklų tęstinumo užtikrinimui bei naujų, ypač skaitmeninių kultūros produktų ir paslaugų kūrimui (finansavimo konkurso rezultatus taip pat planuojama paskelbti rugpjūtį).

https://www.ltkt.lt/naujienos/435-atsauktu-renginiu-ir-gastroliu-kompensavimui--2-mln-euru.html?fbclid=IwAR2TkSmPpRu_jOJtfp58_DjbpSuib0sFmXAReCcrGrKs9g-HL-pkH1GXZAU