Naujiena

AVAKA autoriams ir prodiuseriams rengia naują seminarų ciklą

  • AVAKA
  • 2016 01 21

Sėkmingai pasibaigęs 2015 metų AVAKA seminarų ciklas „Kita kūrybos pusė“ ir šiais metais pakvies televizijos ir kino kūrėjus diskutuoti visiems aktualiomis autorinių teisių ir finansų temomis.

Naujojo ciklo seminaruose bus diskutuojama apie autoriaus ir prodiuserio veiklos aspektus, kolektyvinį autorių teisių administravimą, kūrinių fizinį ir skaitmeninį platinimą, teisių turėtojų finansinę apskaitą bei atsakomybę, bus teikiamos autorinių sutarčių rekomendacijos.

„Džiaugiuosi, kad AVAKA ciklo „Kita kūrybos pusė“ seminarai vyks ir šiais metais. Pernai pradėtą projektą įvertino ne tik audiovizualinių kūrinių teisių turėtojai, bet ir mokslo bei valstybinių institucijų atstovai, kolegos iš kitų kolektyvinio administravimo asociacijų, studentai, – sakė AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas. – Kaip jau tapo įprasta, seminarai vyks kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį Vilniaus mokytojų namuose. Tikiuosi, kad kūrėjai pasinaudos galimybe sužinoti naujų dalykų apie savo teises į kūrinius, ekonominius aspektus, mokesčius ir kitą svarbią informaciją“.

Pirmasis antrojo ciklo seminaras įvyks sausio 28 dieną, jo tema – „Kūrybos ekonominiai aspektai“. Seminarą ves intelektinės teisės mokslų daktaras, advokatas Ąžuolas Čekanavičius.

„Visada malonu savo žiniomis, mintimis ir įžvalgomis pasidalinti su tuo besidominčia auditorija. Kaip rodo jau įvykusio pirmojo seminarų ciklo praktika, būtent ekonominė kūrybos ir autorių teisės pusė yra viena labiausiai dominančių temų, sulaukėme labai daug klausimų apie tai. Akivaizdu, jog daugelio autorių kūrybinei motyvacijai turi įtakos ir kūrybos proceso ekonominė nauda. Vertingi atsakymai, nors kartais ir po ilgų diskusijų, mūsų seminarų praktikoje paprastai randami“, – teigė Ą. Čekanavičius.

„Be abejo, kūrybinė ekonomika yra aktuali kiekvienam autoriui ar prodiuseriui, todėl jiems bus gera proga sužinoti daugiau, kaip kūriniai generuoja ekonominę vertę, už ką ir kokį atlyginimą jie gauna per kolektyvinio administravimo asociacijas. Susidomėjusius seminaru kviečiame iš anksto pateikti savo klausimus pranešėjui, galbūt net aprašyti konkrečią situaciją, kurią seminaro dalyviai su advokatu galėtų analizuoti susitikimo metu“, – kalbėjo D. Vaitiekūnas.

Sausio 28-osios seminaro „Kūrybos ekonominiai aspektai“ pradžia – 14 val. Jis vyks Vilniaus mokytojų namų salėje „Svetainė“.

Visi ciklo „Kita kūrybos pusė“ seminarai bus nemokami, nes projektas yra dalinai finansuojamas Kultūros ministerijos Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos. Kūrėjams belieka užsiregistruoti www.avaka.lt/seminarai.