Naujiena

„Ąžuolas 2016“ apdovanojimuose bus pagerbti talentingiausi kino operatoriai

  • LAC inf.
  • 2016 05 04

Gegužės 6 d. 19:00 val. Užupio meno inkubatoriuje Vilniuje Lietuvos kino operatorių sąjunga kvies į tradicija tapusį renginį – kino operatorių apdovanojimus „Ąžuolas 2016”. Renginio metu bus įteikti 4 apdovanojimai: garbės apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus, operatorių dėkingumo prizas ir du pagrindiniai apdovanojimai – „Gilė” už perspektyviausio jaunojo operatoriaus darbą ir ,,Ąžuolas” už profesionaliausią kino operatorystę lietuviškame kine 2015-ais metais.

Šįmet dėl prizų rungėsi 10 jaunųjų operatorių ir 8 profesionalų nufilmuoti filmai. Komisija, kurią sudarė režisierius Ignas Miškinis, kino istorikė Lina Kaminskaitė – Jančorienė ir kino operatoriai Kristina Sereikaitė, Rytis Kurkulis bei Narvydas Naujalis, tapęs komisijos pirmininku, išrinko po 3 nominantus kiekvienai kategorijai. Paklausta apie konkurso vertinimo pagrindinius kriterijus, L.Kaminskaitė- Jančorienė atsakė: ,,Operatoriai, besivaržantys dėl lietuviškųjų apdovanojimų, yra nepavydėtinoje padėtyje. Tai išskirtinė profesija lietuvių kine, nes ją labiausiai slegia lietuvių kino operatorių mokyklos tradicija. Kad šioji jų visiškai neprislėgtų, vertinimo kriterijus įsivardijau santūriai antitradicinius: Gilės pretendentams - drąsa ir amatas, Ąžuolo – savitas braižas, antrinantis filmo visumai. Na, o svarbiausias – kad vaizdas netrukdytų filmui“.

„Ąžuolas“ nominantai: Eitvydas Doškus (,,Ramybė mūsų sapnuose“), Julius Sičiūnas („Tiltai“) ir Dominique Colin („Sangailės vasara“). Prizo „Gilė“ nominantai: Zbigniev Bartoševič („Poliarinis vakarėlis“), Vismantė Ruzgaitė („Roneta“) ir Vytautas Katkus („Iglu“). Abiejų pagrindinių nominacijų laimėtojai gaus asociacijų AVAKA ir LATGA įsteigtus piniginius prizus tolimesniems kino projektams vystyti. Simbolinis prizas įteikiamas ir visiems trims ,,Gilė“ nominantams – jie gaus pakvietimus dalyvauti viešosios įstaigos „Meno avilys“ organizuojamoje kino stovykloje, kurioje šįmet bus akcentuojama kino operatorystės menas ir vizualumas. „Labai smagu, kad šiais metais rėmėjų dėka pagrindinių nominacijų laimėtojams galėsime padovanoti prizus, paskatinančius augti, tobulėti ir drąsiau realizuoti savo kinematografiškas idėjas“ – džiaugėsi Lietuvos kino operatorių asociacijos projektų koordinatorė Mykolė Kasperavičiūtė.