Anonsas

Filmo „Gyvenimas tarp žiedų“ apie Marcelijų Martinaitį premjera Raseiniuose!

  • 2016 05 26

„Gyvenimas tarp žiedų“ – 2016 metais režisieriaus ir operatoriaus Algirdo Tarvydo sukurtas dokumentinis filmas apie mūsų žemietį Marcelijų Martinaitį.

Filme poetas dalinasi pamąstymais apie gyvenimą Vanaginės sodyboje: iš jaunystės, iš Paserbenčių kaimo atsivežtą norą pavasarį savo rankomis pasisodinti daržoves. Jis jaučiasi šio pasaulio kūrėjas ir valdovas. Tai dalis jo gyvenimo prasmės. Filme užfiksuotas ir M. Martinaičio apsilankymas Šveicarijoje, kur jis dalyvauja atidengiant memorialinę lentą Maironiui, nuo 1895 m. dešimt metų čia leisdavusiam vasaras. Kitas epizodas – M. Martinaičio susitikimai su poezijos mylėtojais Ignalinoje, Palangoje. Grįžęs iš visų kelionių poetas vėl rūpinasi savo žydinčiu sodu, pjauna žolę, baltus saulučių žiedus, mąsto apie kūrybą, eilėraščių rašymą. 

Seanse dalyvaus ir savo mintimis dalinsis filmo kūrėjas Algirdas Tarvydas.

Dokumentinio kino režisierius, operatorius, fotografas Algirdas Tarvydas gimė 1940 m. gruodžio 13 d. Kaune. 1973 m. baigė Kinematografijos institutą Maskvoje (Operatorių fakultetą). 1966 - 1992 dirbo Lietuvos kino studijos operatoriaus asistentu, operatoriumi, režisieriumi. 1968-2001 m. nufilmavo 41 dokumentinį filmą, daugybę kino žurnalų ir „Lietuvos kronika“ siužetų. Algirdas Tarvydas – Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Kuria autorinius dokumentinius filmus, yra jų režisierius, operatorius, scenaristas ir prodiuseris.

Laikas: 2016 m. birželio 1 d. 18:00 val.

Vieta: Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje (2 aukštas).

Pokalbį moderuos Arnas Zmitra.

Organizatoriai: Raseinių liberalus jaunimas.

Partneriai: Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka.