Global Lithuanian Leaders Awards - nominuoti Arūnas Matelis bei Giedrė Žickytė

  • 2020 12 31

Global Lithuanian Leaders Awards tarp šešių nominantų „už Lietuvos vardo garsinimą“ – net du dokumentinio kino atstovai!

Arūnas Matelis

Dokumentinio kino režisierius ir prodiuseris / „Studio Nominum“, Lietuva

Arunas Matelis

Už pirmojo lietuvių filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ proveržį į pagrindines pasaulio kino platinimo platformas, siekiančias daugiau kaip milijardą žiūrovų

Dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ šiais metais buvo išleistas virš 90-ies šalių internetinėse platformose, įskaitant „iTunes“, „Amazon“, „Google Play“, „Kanopy“. Jungtinėse Amerikos Valstijose filmas buvo pakilęs net iki TOP 3 vietos „iTunes“ platformoje, sporto dokumentikos kategorijoje. Arūno filmas apie dviračių varžybų „Giro d’Italia“ užkulisius yra pelnęs 18 tarptautinių apdovanojimų, 2017 metais buvo pripažintas geriausiu lietuvišku filmu, o 2018 metais atstovavo Lietuvą ir siekė „Oskaro“ dviejose kategorijose.

Giedrė Žickytė

Dokumentinio kino režisierė ir prodiuserė / „Moonmakers“, Rusija

Už pasaulį sukrėtusį įtraukiantį Lietuvos istorijos pasakojimą dokumentiniame filme „Šuolis" ir jo pergales šių metų Varšuvos, Romos bei Niujorko kino festivaliuose

Giedrė modernia kino kalba papasakojo jaudinančią Lietuvos rezistencijos istoriją pasaulinėms auditorijoms. Dokumentinis filmas „Šuolis“ (The Jump) - istorija apie lietuvį Simą Kudirką, kuris Šaltojo karo metu bandė pabėgti iš Sovietų Sąjungos, peršokdamas iš Sovietinio laivo pas amerikiečius - sukrėtė paveikiu Lietuvos istorijos pasakojimu ir įtraukiančiu siužetu. Tarptautiniame A klasės Varšuvos kino festivalyje pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu. Pirmą kartą lietuviškas filmas buvo pakviestas į prestižinius Romos kino festivalį bei Niujorko dokumentinių filmų festivalį DOC NYC 2020.