ĮDOMIOJI DOKUMENTIKA Sekmadienį, sausio trečiąją 21.00 LRT parodys Aloyzo Jančoro dokumentinį filmą TULPIŲ LAUKAS (2019 m.),

  • 2021 01 03

Tai pasakojimas apie vieną talentingiausių Lietuvos kino režisierių Algimantą Puipą ir jo brolį Audrių Puipą, trumpai gyvenusį, bet palikusį išskirtinai originalius paveikslus.

Audrius buvo devyneriais metais jaunesnis už brolį Algimantą. Apvaizda abiem nepašykštėjo talento, tačiau vienam davė kur kas mažiau laiko jį išreikšti.

Audrius mirė vos 37 metų. Mistinė riba, kurios neperžengė ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Vincentas van Gogas, Aleksandras Puškinas, Džordžas Baironas, Žeraras Filipas...

Režisierius Aloyzas Jančoras sakė, kad „filmo temos pasirinkimą lemia daug įvairių veiksnių – kartais sudomina asmenybė, kartais – darbai, kartais susiklosto atitinkamos aplinkybės. Šįkart postūmį davė režisieriaus A. Puipos sumanymas sukurti dramatišką filmą apie du brolius „Kita tylos pusė“ pagal Skandinavijoje gerai žinomo norvegų rašytojo Torgny Lindgreno romaną „Kamanių medus“. Su A. Puipa esame bendrakursiai, tik jis studijavo režisūrą, o aš – operatorystę. Bendravome nuo seno, A. Puipą visą laiką stebėjau – man jis buvo mįslingas žmogus“.

TULPIŲ LAUKE panaudotos citatos iš Audriaus laiškų, kurie režisieriui priminė garsiąją prancūzų rašytojo ir filosofo Jeano Jaques’o Rousseau knygą „Išpažintis“ ir kuriuose taip pat „atsiveria nepaprastai jautraus ir kartu su lengvu humoru ir ironija į kasdienybę ir šventes žvelgiančio menininko požiūris“.

 

Nuotraukoje - Audrius Puipa

 

Gediminas JANKAUSKAS