Ivano. I. Tverdovskio filmas „Šoklys“ apdovanotas Karlovi Varų kino festivalyje

  • 2018 07 11

 

Jaunosios kartos rusų režisieriaus Ivano I. Tverdovskio filmas „Šoklys“ (Podbrosy) apdovanotas Specialiu žiuri paminėjimu šių metų 53-iajame Karlovi Varų kino festivalyje. Filmas kartu su kitais 11 atrinktųjų varžėsi pagrindinėje konkursinėje programoje.

„Šoklyje“ pasakojama jauno vaikino, kūdikystėje atiduoto į globos namus, istorija. Denisas turi ypatinga savybę – jis nejaučia skausmo. Būdamas 16 metų, jis susitinka su savo biologine motina, kuri jį vėl pasiima pas save gyventi. Tačiau greitai jaunuolis yra įtraukiamas į kriminalines aferas.

Filmas yra bendros Rusijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Airijos gamybos filmas, kurio viena iš koprodiuserių – Ieva Norvilienė (gamybos kompanija, „Tremora“). Prie filmo kūrimo taip pat prisidėjo garso režisierius Jonas Maksvytis – jis kūrė garso dizainą. Jis šiais metais kartu su Sauliumi Urbanavičiumi pelnė Lietuvių kino akademijos apdovanojimą „Sidabrinę gervę“ už garso režisūrą filme „Sengirė“ (2017).

Filmą finansavo Rusijos kultūros ministerija, Lietuvos kino centras, Europos kino rėmimo fondas „Eurimages“ ir filmų gamybos kompanijos „Tremora“, „Film and Music Entertainment“ (Airija) ir „Arizona Production“ (Prancūzija).