Naujiena

„Kino pavasaris“ kviečia į konferenciją apie autorių teises skaitmeninėje rinkoje

  • Kino pavasaris
  • 2016 03 21

Festivalio „Kino pavasaris“ metu bus galima ne tik išvysti filmų, bet ir išsamiau sužinoti apie autorių teisių naujoves skaitmeninėje rinkoje. Balandžio 8 d. Vilniuje rengiama konferencija „Kūrybinės industrijos bendroje Europos Sąjungos skaitmeninėje rinkoje“ skirta šios srities profesionalams ir visiems, kam aktualios autorių teisės skaitmeniniame pasaulyje.

Skaitmeninių technologijų dėka šiandien kūrybinis turinys gaminamas, platinamas ir naudojamas kitaip negu anksčiau, todėl iškilo poreikis tam pritaikyti ES autorių teisių taisykles. Apie tai bus kalbama konferencijoje, kurią organizuoja Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kartu su UAB „Europos Kinas“. 

Renginio dalyviai išgirs apie Europos skaitmeninės rinkos tikslus, uždavinius ir poveikį kūrybinėms industrijoms, taip pat numatomus ES intelektinės nuosavybės teisės pasikeitimus. Šią temą pristatys specialiai atvyksianti Europos Komisijos Ryšių tinklų, turinio ir technologijų skyriaus atstovė Vita Juknė.

Pranešimą apie autorių teisių modernizavimą Lietuvoje skaitys LR Kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Autorių teisių skyriaus vedėja Nijolė Janina Matulevičienė. Advokatų kontoros SORAINEN partnerė Renata Beržanskienė nagrinės autorių teisių, prekių ženklų ir domenų vardų probleminius aspektus po skaitmeninės revoliucijos, o Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos pirmininkė Vytautė Ladigaitė–Balčiūnienė pristatys kovos su piratavimu temą. Diskusijos metu dalyviai turės progą pasidalinti savo nuomonėmis ir įžvalgomis.

 

Konferencija vyks balandžio 8 d. 10–14 val. Europos namų konferencijų salėje, Gedimino pr. 16, Vilniuje (įėjimas iš Vilniaus g.). Registruotis čia: http://kinopavasaris.lt/lt/registracija-autoriniu-teisiu-konferencija

Paskutinė registracijos diena – balandžio 5 d.

Apie festivalį:

21-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2016 m. kovo 31 - balandžio 14 dienomis. Tai didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs 107 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta 130 pilnametražių ir 80 trumpametražių filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko per metus aplankę daugiau kaip 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt