Naujiena

Latvijoje pristatomas bendras Baltijos šalių dokumentinis filmas „Generalinis planas“

  • Lietuvos kino centras
  • 2016 03 03

Šiandien Nacionalinėje Latvijos bibliotekoje vyks filmo „Generalinis planas“ premjera. Tai bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrėjų filmas, kurio režisierius latvis Juris Pakalnins.

Filme kūrėjai, bendradarbiaujant su Baltijos tiriamosios žurnalistikos centru „Re: Baltica“, tiria milžinišką propagandos mašiną, kurią Rusija tyliai ėmėsi kurti po karo Gruzijoje ir pilnu greičiu paleido prieš Krymo aneksiją. Filme pasakojama apie informacinį karą ir kareivius jame. Išsamiai ištyręs tarp pagrindinių veikėjų, nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos ir Rusijos finansų egzistuojančius ryšius, filmo tikslas yra dekonstruoti Rusijos propagandos mašiną.

„Tai nėra filmas apie Baltijos rusus, tačiau apie Kremliaus kontroliuojamų televizijų bei Rusijos finansuojamų nevyriausybinių organizacijų rėmimo politiką, kurios metodai, panašu, pradeda reikštis bei daryti poveikį ir Vakarų šalyse“ – teigė filmo scenarijaus autorė Sanita Jemberga.

Po filmo premjeros vyks diskusija su Latvijos Seimo Nacionalinio saugumo komiteto vadove Solvita Aboltinia, Prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais ir Nacionalinės saugumo tarybos sekretoriumi Johnu Kazocins, Rytų politikos tyrimo centro vykdomuoju direktoriumi Andis Kudors, NATO strateginės komunikacijos centro direktoriumi John Rose, Europos žurnalistikos observatorijos narys Andrejus Berdnikovs ir žurnalistė bei filmo bendraautorė, „Re: Baltica“ įkūrėja Inga Springe.

Filmo gamintojai: „Mistrus Media“ (Latvija), „Monoklis“ (Lietuva), „Allfilm“ (Estija). Filmo pristatyme taip pat dalyvauja prodiuserė Jurga Gluskinienė. Filmo gamybą parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.