Naujiena

Lietuvos animacijos asociacija kviečia švęsti Tarptautinę animacijos dieną

  • LKC inf.
  • 2016 10 26

Spalio 28-ąją, minint Tarptautinę animacijos dieną savo duris Vilniuje atvers profesionalios animacijos studijos. Jos ne tik parodys, kaip kuriamos animuotos istorijos, bet leis animacijos entuziastams išbandyti save animatoriaus amplua.

Lietuvos animacijos asociacijos vadovės Agnės Adomėnės teigimu, šios iniciatyvos tikslas – įveikti įsisenėjusius stereotipus ir supažindinti visuomenę su lietuviška animacija iš naujo. „Vis dar tenka išgirsti, kad ši sritis skirta tik vaikų auditorijai, o pačią animaciją šios srities profesionalai sukuria paspaudę vos kelis klaviatūros mygtukus. Iš tiesų animacija reikalauja daug kūrybiškumo ir kantrybės bei yra skirta platesnei auditorijai: tiek vaikams, tiek suaugusiems.“ – tikina A.Adomėnė.

Šį penktadienį atverti duris ketina 8 animacijos studijos. Pasak A. Adomėnės, daugelis jų dirba su tarptautiniais prekių ženklais, kuria tiek trumpo metro animacines istorijas, tiek vizualiuosius efektus užsienio filmams bei reklamoms. Todėl į Lietuvos animaciją bus galima pažvelgti tiek iš prodiusavimo, tiek iš kūrybinės ar techninės pusės.

Visas, šiose atvirų durų dienose dalyvaujančias, animacijos studijas bus galima rasti specialiame, tarptautinei animacijos dienai sukurtame, žemėlapyje. Studijos lankytojų lauks nuo 13 iki 17 val.

Tarptautinė animacijos diena pasaulyje švenčiama siekiant pagerbti Charles-Émile Reynaud, optinio teatro išradėją ir vieną pirmųjų animatorių pasaulyje. Tądien, bendradarbiaujant su vietiniais animacijos kūrėjais, daugiau nei 40 pasaulio šalių rengiami įvairūs animavimo seminarai, filmų premjeros ir kiti animacijos meno populiarinimui skirti renginiai.

Lietuvoje Tarptautinės animacijos dienos minėjimą inicijuoja animacijos profesionalus vienijanti Lietuvos animacijos asociacija.