LIETUVOS KINEMATOGRAFININKŲ SĄJUNGA REKOMENDUOJA Sekmadienį gruodžio tryliktąją 22.00 val. LRT parodys naujausią rež. Igno Jonyno filmą NEMATOMA (2019 m.).

  • 2020 12 13

Tai antrasis režisieriaus Igno Jonyno ilgametražis vaidybinis filmas. Anksčiau režisierius yra sukūręs trumpo metro vaidybinius filmus („Sekmadienis toks, koks yra“, „Šokantis kirminas“).

Pirmasis jo ilgametražis projektas „LOŠĖJAS” pelnė 6 Sidabrines gerves, buvo pripažintas geriausiu 2014-ųjų lietuvišku filmu. Jis dalyvavo keliuose prestižiniuose kino festivaliuose (San Sebastiano, Varšuvos ir Manheimo-Heidelbergo) ir net buvo atrinktas dalyvauti Oskarų apdovanojimuose užsienio filmų kategorijoje.

Krtiikai anksti pastebėjo, kad „Nematoma“ iš kitų naujų filmų išsiskiria ypatinga atmosferą, kurią galima pavadinti „naujuoju nuaru“ (neo-noir). Čia svarbiausias vaidmuo atitenka operatoriaus Deniso Luschicko rakursams, apšvietimui ir spalvoms bei dailininko Nerijaus Narmonto slogią nuotaiką formuojantiems interjerams.

Drauge su filosofu Kristupu Saboliumi antrąsyk rašęs filmo scenarijų, režisierius tikina, jog neo-noir estetikos „Nematoma“ prabyla apie įvairias aklumo formas šiandienos pasaulyje, kuris tarsi iškelia reikalavimą viską pamatyti ir visada būti matomu, o filmo istorijoje persipina nusikaltimo ir tiesos regimybės temos.

Drauge su Latvijos, Ukrainos ir Ispanijos kino kūrėjais kurto filmo šokio kompozicijas kūrė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupės solistas, Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas choreografas Martynas Rimeikis, o kostiumus – garsi dizainerė Sandra Straukaitė.

Karpatuose dienas leidžiantį Joną (Dainius Kazlauskas) slegia rutina, praeities šešėliai ir amžiaus krizė. Vyras gali užsimiršti tik šokdamas, o vis labiau slegianti emocinė duobė paskatina jį imtis desperatiškų veiksmų, kad pakeistų situaciją. Sanatorijos šokiuose pastebėtas prodiuserių, Jonas kviečiamas dalyvauti TV šokių projekte Lietuvoje. Drauge su porininke, šokėja Saule (Paulina Taujanskaitė) jiedu netrunka tapti daugiausiai dėmesio sulaukiančia televizijos projekto pora. Bet netrukus iš kalėjimo paleidžiamas senas Jono priešas – Vytas (Darius Bagdžiūnas). Draskomas prieštaringų jausmų, buvęs kalinys sprendžia dilemą – visuomenei įrodyti savo tiesą, ar imtis keršto Jonui?

https://www.youtube.com/watch?v=fu-qWAJsX5E