Lietuvos kino apdovanojimai nukeliami – vyks gegužės 29-ąją

  • 2020 12 23

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir šalyje iki sausio 31 d. galiojantį karantiną, nuspręsta sausio 9 d. planuotų Lietuvos kino apdovanojimų datą perkelti į vėlyvą pavasarį. Lietuvos kino apdovanojimai, kurių metu šalies kino kūrėjai bus apdovanoti 20-tyje nominacijų, įvyks gegužės 29 d. Kino meno kūrėjai bus įvertinti už dvejus – 2019 ir 2020 – metus. Renginį tiesiogiai transliuos LRT.

Pasak Lietuvos kino centro direktoriaus Laimono Ubavičiaus, Lietuvos kino apdovanojimai, kaip ir kiti panašūs renginiai užsienyje, įvyks ramesniu metu. „Šiandien mums visiems labai sudėtinga kalbėti apie ateities planus, tačiau tikiu, kad situacija pagerės ir jau pavasarį galėsime kuo plačiau žvelgti į kino kūrėjų ir kino industrijos pasiekimus, susitikdami Lietuvos kino apdovanojimuose. Tikiu ir tuo, kad kartu su kino bendruomene ir partneriais sukursime prasmingą bei lauktą kino šventę“, – kalbėjo L. Ubavičius.

Pirmą kartą vyksiančiuose apdovanojimuose nominuotuosius rinks vertinimo komisija, kurią sudaro 8 kino srities profesionalai (-ės). 7 atrankos komisijos narius delegavo Lietuvoje veikiančios kino kūrėjus vienijančios organizacijos: Asociacija „ASIFA Lietuva“, Autorinio kino aljansas, Lietuvos aktorių gildija, Lietuvos animacijos asociacija, Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Lietuvos kino operatorių asociacija (LAC) ir Nepriklausomų prodiuserių asociacija. Aštuntasis narys (-ė) buvo paskirtas (-a) iš Lietuvos kinematografininkų sąjungos kino kritikų gildijos.

Pirmųjų Lietuvos kino apdovanojimų nominuotųjų atrankos komisiją sudaro: aktorė Vilma Raubaitė, aktorius, aktorių atrankos režisierius Donatas Šimukauskas, kino operatorius Linas Dabriška, profesionalios kino meno vertintojos Auksė Kancerevičiūtė-Mažutienė ir Živilė Pipinytė, kino meno kūrėjai Jūratė Leikaitė, Juozas Širvinskas ir Meinardas Valkevičius.

Organizuojant ir teikiant apdovanojimus numatoma bendradarbiauti ir su autorių teisių administravimo asociacijomis LATGA bei AGATA.