Naujiena

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus rengia parodą iš kino mėgėjo Vytauto Petrulio filmavimo technikos kolekcijos

  • Rengėjų inf.
  • 2017 10 31

Spalio 26 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų pasiekė įspūdinga dovana – buvo atvežta JAV lietuvių išeivio architekto, kino, video ir foto technikos kolekcionieriaus, kino mėgėjo Vytauto Petrulio buitinės filmavimo ir foto technikos kolekcija, susidedanti iš 1710 vienetų.

1229 vienetus filmavimo technikos Vytautas Petrulis padovanojo Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui, o 481 vienetus foto technikos – Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejui.

Tarp filmavimo technikos atkeliavo ir 1925 metų gamybos kino kamera, kuri dabar bus pati seniausia kino kamera muziejuje!

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus planuoja surengti parodą iš gausios Vytauto Petrulio filmavimo technikos kolekcijos ir jo vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti aktorė Rūta Lee, antropologė Birutė Galdikaitė, archeologė, antropologė Marija Gimbutienė, poetas Bernardas Brazdžionis, rašytojas Bronys Raila ir kt., taip pat išeivijos kultūros renginiai - LA dramos Sambūrio scenos spektakliai, Dainų, Tautinių šokių šventės Toronte, Lietuvių dienos Los Andžele ir kt. 

​Projekto​ rėmėjas – Lietuvos Kultūros taryba.