Naujiena

LKS pasisakymas dėl „Sidabrinių gervių” nominacijų

  • 2018 06 07

Lietuvos kinematografininkų sąjungos patikėtinių taryba, oponuodama  LiKA komisijos sprendimams  dėl „Sidabrinių gervių” nominacijų išsakė savo poziciją  LiKAi kaip atsakingai už nominantų atrankos procesą.

 

Šiame laiške   LiKA spredimai įvardinami  kaip nenuoseklūs ir sukuriantys  precedentą, kuris tolimesnėje perspektyvoje gresia nacionalinio kino sąvoką paversti bereikšme ir prieštarauja nacionalinio kino apdovanojimų esmei. 

 

Taip pat pažymime, jog nominuoti mažumos bendros gamybos filmus į pagrindinius nacionalinių filmų apdovanojimus, pirmiausia, nėra abejonių nekeliančio teisinio pagrindo, antra, ir svarbiausia - tai prieštarauja logikai ir sveikam protui, daro žalą Lietuvos nacionaliniam kinui, demonstruoja nepagarbą nacionalinio kino kūrėjams. 

Taip pat pažymima, jog Lietuvos kinematografininkų sąjunga yra pasirengusi bendradarbiauti, kad „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai ir toliau liktų svarbiais nacionalinio kino apdovanojimais, kurie skleidžia visuomenėje žinią apie lietuviško kino kūrėjus, industriją ir geriausius šalies filmus, taip stiprindami kino žiūrovų lankomumą ir domėjimąsi lietuvišku kinu.

 

Apie tolimesne eigą informuosime Jus.