Naujiena

Paskelbtas Lietuvos visuomenės pateiktų pretendentų sąrašas gauti 2017 m. Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas

  • Kultūros ministerijos inf.
  • 2017 09 22

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė asmenų, pretenduojančių 2017 metais gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą ir teikėjus.

Įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, laureatus atrinks ir jiems premijas skirs Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos komisija: Viktorija Daujotytė-Pakerienė – literatūrologė (komisijos pirmininkė), Vaclovas Augustinas – kompozitorius, Jūratė Katinaitė – muzikologė, Ramunė Marcinkevičiūtė – teatrologė, Nerijus Milerius – filosofas, Deimantas Virgilijus Narkevičius – skulptorius ir filmų kūrėjas, Jūratė Sprindytė – literatūrologė, Audrius Stonys – kino režisierius, Jūratė Tutlytė – menotyrininkė, Audrius Ambrasas – architektas, Juozas Budraitis – aktorius.

Siūlyti kūrėjus, kurie galėtų gauti Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją, galėjo visi juridiniai asmenys (registruoti Lietuvos Respublikoje, kitose Europos Sąjungos valstybėse, trečiosiose valstybėse registruoti juridiniai asmenys, kitos organizacijos ir jų padaliniai).

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti kūrėjų kūrybą, įvertinti reikšmingiausius kultūros ir meno kūrinius, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtus per pastaruosius 7 metus, taip pat kūrinius, sukurtus per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos ne daugiau kaip 6 Lietuvos nacionalinės premijos, kurios yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos skiriamos iki gruodžio 15 d., o premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos (Vasario 16-osios) proga.