Naujiena

Paskelbti Lietuvos kino operatorių apdovanojimų „Ąžuolas 2017“ nominantai

  • Rengėjų inf.
  • 2017 05 12

Lietuvos kino operatorių asociacija (LAC) jau aštuntą kartą organizuoja apdovanojimus „Ąžuolas“ skirtus pagerbti labiausiai nusipelniusius kino operatorius, kelti šios kino profesijos meistriškumą ir prestižą. Apdovanojimų laureatai bus paskelbti gegužės 29 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje vyksiančios ceremonijos metu.

„Siekiame, kad šie apdovanojimai ne tik skatintų operatorių kūrybiškumą, o taip pat vienytų visą kino bendruomenę ir ugdytų žiūrovų pastabumą žiūrint filmus“, – sakė Lietuvos kino operatorių asociacijos pirmininkas Simonas Glinskis.

Šiemet atrankos komisiją sudaro: režisierius Gytis Lukšas, režisierius ir operatorius Kornelijus Matuzevičius, operatoriai Vilius Mačiulskis ir Klausas Fuxjägeris, kino kritikė Neringa Kažukauskaitė. Pirmajame konkurso etape komisijos nariai iš pateiktų filmų atrinko nominantus, o antrajame — išrinks geriausius operatorių darbus.

Apdovanojimų ceremonijos metu bus įteiktas „Ąžuolas“ už geriausią metų kino operatoriaus darbą, „Gilė“ už geriausią metų jaunojo kino operatoriaus darbą, „Ąžuolas“ už kūrybinius gyvenimo pasiekimus ir kino operatorių dėkingumo prizas.

Konkurse dalyvauja lietuviški pilnametražiai bei trumpametražiai vaidybiniai ir dokumentiniai kino filmai, kurių oficiali premjera įvyko 2016-ais metais. Į „Gilės“ apdovanojimą pretenduoja studentų mokomieji ar baigiamieji darbai, sukurti studijų metu. Šiemet „Ąžuolo“ nominacijai buvo pateikta dešimt, „Gilei“ – devyni filmai. Piniginius prizus nugalėtojams įsteigė Lietuvos autorių teisių gynimo asociacija LATGA ir audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA.

„Ąžuolas 2017“ apdovanojimų nominantai

„Ąžuolas“ už metų geriausią kino operatoriaus darbą:

-          Audrius Kemežys (LAC narys, filmas „Moteris ir ledynas“, rež. Audrius Stonys)

-          Kristina Sereikaitė (filmas „Šaltos ausys“, rež. Linas Mikuta)

-          Linas Dabriška (LAC narys, filmas „Šventasis“, rež. Andrius Blaževičius)

„Gilė“ už metų geriausią jaunojo kino operatoriaus darbą:

-          Linas Žiūra (filmas „Gyvenimas yra gražus ir niekada nesibaigia“, rež. Saulė Bliuvaitė)

-          Zbigniev Bartoševič (filmas „Šaknys karčios“, rež. Domas Petronis)

-          Jevgenij Tichonov (filmas „Šimtą kartų tvirtesni nei plienas“, rež. Jevgenij Tichonov)

 

Daugiau informacijos apie apdovanojimus: http://lac.lt