Naujiena

Pažinti kino istoriją per nepakeičiamą kino režisierių aštuonetą

  • Skalvija
  • 2016 01 26

Prieš 120 metų atsiradęs kino menas nuolat keitėsi. Jį keitė technologijos, dovanojusios kinui garsą, spalvas, galiausiai specialiuosius efektus, jo kryptį veikė tai vienas, tai kitas gabus režisierius ar kino vizionierius, nuvesdavęs į dar nematytus kino pasaulius.

Pažinti kino istoriją per vienas ryškiausių asmenybių siūlo „Skalvijos“ kino centras kartu su kino kritiku, VDA dėstytoju Nariu Kairiu. Susidomėjusieji kviečiami į kino kursus jaunimui ir suaugusiems „Nepakeičiamas aštuonetas: kino istoriją rašę režisieriai“ .

Paskaitos vyks trečiadienio vakarais nuo vasario 10 d. iki kovo 30 d. „Skalvijos“ kino centre.

Kaip pasakoja kursų lektorius N. Kairys, užsiėmimų metu bus nagrinėjami aštuoni iškilūs kino režisieriai ir jų darbai, be kurių neįsivaizduojama kino istorijos raida: pradedant broliais Lumiere‘ais ir baigiant video menininku ir žymiausiu šiuolaikiniu Tailando režisieriumi Achipatpongu Weereathsulu.

Paskaitų lankytojai taip pat tyrinės komedijos meistrų Busterio Keatono bei Charlie Chaplino filmus, kino kalbą smarkiai praturtinusią Alfredo Hitchcocko, Jean-Luc Godard‘o,Andrejaus Tarkovskio, Béla Tarro, Jafaro Panahi kūrybą, neaplenktos bus kitų režisierių pavardės.

„Neapsiribosime vien biografijų aptarimu – kalbėsime apie istorinį laikotarpį, technologinį bei estetinį kontekstą, kelsime klausimus ir diskutuosime. Taip pat žiūrėsime filmų ištraukas, ieškosime jungčių, persipynimų su kitais kūrėjais ir kino srovėmis“, – kino kursus pristato N. Kairys.

Rinktis šiuos kursus siūloma visiems besidomintiems kinu, bet pirmiausiai tiems, kurie nori atrasti bendraminčių, išmokti kalbėti apie kiną ir jį nagrinėti giliau, išmanyti istorinę kino raidą.

Registracija į kino kursus vyksta el. p. edukacija@skalvija.lt iki vasario 8 d.

Kursus sudarys 8 paskaitos. Jų kaina – 80 Eur. Kursų metu lankytojams bus taikoma 50 proc. nuolaida į „Skalvijoje“ rodomus filmus.

 

Pasiteiravimui:

Goda Sosnovskienė,

„Skalvijos“ kino centro edukacinių programų koordinatorė,

Tel: 5 2610505, goda@skalvija.lt