Režisieriaus Sauliaus Baradinsko filmo projektas „Auksinės minutės“ pelnė apdovanojimą

  • Rengėjų inf.
  • 2017 03 28

Jauno režisieriaus Sauliaus Baradinsko debiutinio trumpo metro filmo projektas „Auksinės minutės“ dalyvavo prestižinėse „European Short Pitch 2017“ („ESP 2017“) trumpametražių filmų scenarijų vystymo kūrybinėse dirbtuvėse, kur praėjusį savaitgalį laimėjo vieną iš pagrindinių apdovanojimų.

„ESP 2017“ vyko trimis etapais. Sausio mėnesį režisierius S. Baradinskas ir „Auksinės minutės“ scenarijaus bendraautorius Titas Laucius vyko į savaitę trukusią pirmąją scenarijaus vystymo sesiją Maltoje. Projektą ten vystyti jiems padėjo scenaristė, režisierė bei scenarijaus konsultantė iš Vokietijos Britta Krause. Vėliau sekė internetu vykstanti sesija. Praėjusį savaitgalį Lenkijos mieste Poznanėje vyko paskutinė sesija. Ji buvo skirta projektų pristatymui prodiuseriams iš visos Europos. Šios sesijos metu prie scenarijaus autorių prisijungė ir filmo prodiuseriai Viktorija Seniut bei Martynas Mickėnas.

Lietuvių projektas čia susilaukė didžiulio dėmesio. Su kūrėjais į pokalbį po pristatymo atėjo prodiuseriai, platintojai, pardavimo agentai, kuriuos sudomino bendradarbiavimas kuriant ir platinant filmą.

Pagrindinį apdovanojimą kartu su S. Baradinsko „Auksinėmis minutėmis“ pelnė dar du filmų projektai: kroatų režisierės Hani Domazet „Tina and Sendy“ bei egiptiečio Sameho Alaa „Under the Volcano there is always a Sleeping Man“. „ESP 2017“ iš viso dalyvavo 16 trumpo metro filmų projektų iš įvairių Europos šalių.

Filmas „Auksinės minutės“ pasakoja apie vidutinio amžiaus vyrą Liudą, kurį nuo savižudybės „išgelbėja“ širdies smūgis. S. Baradinsko nuomone, filme Liudo sustojusi širdis atveria kur kas platesnę problemą – per ją išryškėja mūsų visuomenės susvetimėjimas.

Režisierius teigia, kad šis įvertinimas yra be galo svarbus komandai: „Tai mūsų visų atkaklaus darbo įvertinimas. Tai taip pat patvirtinimas, kad einame teisingu keliu. Praėjo penkeri metai nuo idėjos sugalvojimo ir nuo to, kai ėmiausi pirmųjų veiksmų jai įvykdyti. Scenarijų rašome jau trejus metus. Priešpaskutinė jo versija buvo 33 lapai, o dabar, galutiniame scenarijuje, liko 5 lapai. Kelionė iki to turėjo daugybę sudėtingų iššūkių.“

Lietuvos muzikos mėgėjams S. Baradinskas žinomas kaip vienas internetinės muzikinės vaizdo platformos „Vilnius Temperature“ įkūrėjų bei muzikinių vaizdo klipų režisierius, dirbęs su tokiomis šalies grupėmis kaip „Antis“, „Jazzu“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Deeper Upper“, „Rasabasa“, JAV kuriančia islandų grupe „Low Roar“ ir t. t.

Filmą „Auksinės minutės“ prodiusuoja kompanijos „Viktoria Films“ ir „Baltic Productions“. „Viktoria Films“ prodiuserė V. Seniut džiaugiasi, kad net du projektai, su kuriais ji dirba, „ESP 2017“ pelnė apdovanojimus – jos kompanija yra kroatų filmo „Tina and Sendy“ bendragamintoja.

„Auksinių minučių“ filmavimo darbai planuojami šių metų rudenį, o Lietuvos ir užsienio kino teatruose jį ketinama parodyti 2018 m.