Naujiena

„Skalvija“ kviečia atsisveikinti su senosiomis salės kėdėmis

  • „Skalvijos“ inf.
  • 2016 06 15

Visą dešimtmetį „Skalvijos“ žiūrovams tarnavusios kėdės, paveldėtos dar iš „Lietuvos“ kino teatro Salės 88,  iškeliauja į  kitą erdvę. Po vasaros atostogų kino centras žiūrovus pasitiks su naujais krėslais, vietų skaičius salėje išaugs nuo 88 iki 120. Bus atnaujinta ir pati salė. Prieš pradedant remonto darbus, „Skalvija“ kviečia paskutinį kartą pasižiūrėti filmą pamėgtoje vietoje. Birželio 23-ąją, paskutinę sezono dieną, čia rengiama atsisveikinimo su kėdėmis diena. 

Pasak Sonatos Žalneravičiūtės, „Skalvijos“ programos koordinatorės, vieniems labiausiai patinka sėdėti pirmoje eilėje, kitiems– tarsi ložėje trečiojoje. Dar kitiems sentimentus kelia dvigubos įsimylėjėlių kėdės paskutinėse eilėse ar kino žmonių pamėgta sofkutė.

„Vienam vieta, iš kurio žiūrimas filmas, reikšminga, kitam – visiškai tas pats, kurioje vietoje atsisėsti. Svarbu, kad filmas gerai matytųsi. Kino žmonės dažniausiai renkasi pirmąją eilę. Tarsi visu kūnu ir siela įžengia į ekrane rodomą istoriją ir dalyvauja joje be trukdžių. Pirmoje eilėje visada sėdėdavo ir Saulius Macaitis, ir Skirmantas Valiulis, ją renkasi ir Živilė Pipinytė“, – sakė S. Žalneravičiūtė.

Atėjusiųjų atsisveikinti su „Skalvijos“ kėdėmis birželio 23 d. lauks itin sinefiliška programa.

Ekrane pasirodys garsusis kino klasikų FrançoisTruffaut ir Alfredo Hitchcocko tandemas. 1962 m. įvykęs jų pasimatymas užtruko visą savaitę ir sukėlė katarsį viso pasaulio sinefilams. Po kelerių metų knygų lentynas pasiekė dviejų režisierių pokalbių knyga „Hitchcockas pagal Truffaut“, kuri daugeliui tapo kino biblija. Jos pagrindu pernai ir buvo sukurtas dokumentinis filmas „Hitchcockas / Truffaut“ (17 val.).

Kitas vakaro filmas, kurį režisavo Lietuvoje pamėgta JAV menininkė Laurie Anderson, – „Šuns širdis“ (19 val.). Tai jautrus, asmeniškas ir kūrybiškas legendinės dainininkės esė apie meilę, mirtį ir kalbą. Savitą filmo atmosferą kuria pačios Anderson animacija, 8 mm kamera nufilmuotos vaikystės akimirkos, palydimos jos muzikos ir labai asmeniškų pasakojimų.

Paskutinis seansas, žiūrint ant senųjų „Skalvijos“ kėdžių, – „Kino pavasarį“ šiemet atvėręs Benedikto Erlingssono filmas „Viskas dėl šou“ (21 val.). Begalę laiko Šefildo universiteto archyve praleidęs režisierius išrinko keisčiausius, azartiškiausius ir rizikingiausius cirko numerius, kuriuos sujungė į filmą. Garso takelyje skamba kiekvienam muzikos gerbėjui žinomi islandai „Sigur Ros“.

„Skalvija“ žada ir daugiau pokyčių nuo naujojo sezono, kuris prasidės liepos 29 d.

„Skalvijos“ žiūrovai pasakoja apie savo mėgstamiausią vietą „Skalvijoje“:

„Skalvijos“ žiūrovas Justinas https://www.youtube.com/watch?v=zeJS62TVShY

„Skalvijos“ žiūrovas Kornelijus https://www.youtube.com/watch?v=Gx4ymRix_oQ

„Skalvijos“ žiūrovė Lina https://www.youtube.com/watch?v=LrWRHA1sxuE

„Skalvijos“ žiūrovė Patricija https://www.youtube.com/watch?v=9uQWmMKYa9U&spfreload=5

 

Daugiau informacijos www.skalvija.lt.