Konkursas

Skelbiamas 2017 metų Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimo konkursas!

  • LKS inf.
  • 2017 11 03

Skelbiamas 2017 metų Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimo konkursas!

Apdovanojimas teikiamas kasmet už reikšmingiausią Sąjungos narių sukurtą kinematografijos kūrinį (kūrybinį darbą). Apdovanojimui siūlomas kūrinys turi būti sukurtas ir viešai parodytas ne anksčiau kaip 2016 m. gruodžio 1 d. ir ne vėliau kaip 2017 gruodžio 1 d.

Nugalėtojui bus įteiktas laureato pažymėjimas ir prizas. Apdovanojimo komisija taip pat gali pažymėti ir kitus kūrybinius darbus, skirdama diplomus. 

Kam šiemet įteikti Sąjungos apdovanojimą, spręs naujai sudaryta Apdovanojimo komisija: kino kritikės Nijolė Andrijauskienė, Auksė Kancerevičiūtė, kino dailininkė Janina Krasauskienė, animacinio kino kūrėja Jūratė Leikaitė-Aškinienė ir režisierius Linas Mikuta. 

2016 metais pagrindinis prizas atiteko režisieriaus Lino Mikutos filmui „Šaltos ausys“ – už jautrų ir brandų pasaulio matymą. Specialieji diplomai įteikti režisieriaus Igno Miškinio filmui „Karalių pamaina“ – už naujos lietuviško kino dramaturgijos paieškas ir režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmui „Prisimenu motinos balsą“ – už profesionalų ir įtaigų išskirtinės asmenybės kino portretą. 

Sąjungos apdovanojimo teikimo iškilmės įvyks š. m. gruodžio mėnesį. Apdovanojimo iškilmių partneris – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Apdovanojimo rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA. 

Filmų pateikimas konkursui:
Apdovanojimo komisija gali svarstyti Sąjungos narių sukurtus – vaidybinius, dokumentinius ir animacinius – filmus, viešai parodytus ne anksčiau kaip 2016 m. gruodžio 1 d. ir ne vėliau kaip 2017 gruodžio 1 d.

Komisija taip pat gali svarstyti Sąjungos nario kūrybinį darbą filme, kurio režisierius nėra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys.

Labai prašome Apdovanojimo komisijai sudaryti galimybes peržiūrėti jūsų sukurtus filmus arba filmus, kurių kūrime dalyvavote – iki š. m. lapkričio 20 dienos. 

Apdovanojimo teikimo NUOSTATAI 

Informacija telefonu: (8 5) 212 07 59, mob. 8 620 33152 arba el. p. info@kinosajunga.lt