Lietuvos kinematografininkų sąjungos 2015 m. apdovanojimo laureatas paaiškės gruodžio 18 d.

  • 2015 12 09

2015 m. gruodžio 18 d. 17:00 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau septynioliktą kartą bus paskelbtas Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausią Sąjungos narių sukurtą kinematografijos kūrinį (kūrybinį darbą). 
 
Iškilmių metu Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus taip pat paskelbs savo apdovanojimą „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau septintus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams.

Kam šiemet įteikti Kinematografininkų sąjungos apdovanojimą, sprendė komisija, kurioje – penki kino profesionalai: kino dailininkė Jurgita Gerdvilaitė, kino režisierius Romas Lileikis, kino kritikė Santa Lingevičiūtė, kino kritikė Živilė Pipinytė (komisijos pirmininkė) ir kino operatorius Vytautas Survila.
 
2014 metais Sąjungos apdovanojimo laureatu tapo kino operatorius Audrius Kemežys – už subtilų kinematografinį nejudančio vaizdo – meninės fotografijos – perteikimą dokumentiniame filme „Meistras ir Tatjana“. Specialiaisiais diplomais buvo apdovanoti: režisierius Remigijus Sabulis – už ryžtą ir pastangas įkūnijant Lituanica skrydžio viziją 
bei animacinis filmas „Aukso žirgas“ – už Baltų mitologijos populiarinimą pasauliniame kontekste.
 
Apdovanojimo iškilmių partneris – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Apdovanojimo rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA. Informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.