VIEŠOJI ĮSTAIGA "ANIMACIJOS STUDIJA" TĘSIA SAVO VEIKLĄ

  • 2018 07 03

    Vš. Į. "Animacijos studija", vadovaujama  direktoriaus Algirdo Selenio, gyvuoja ir vykdo animacinio kino bei animacinio kino sklaidos ir edukacijos projektus. Animacinio kino kūrėjų Algirdo ir Aurikos Selenių autoriniai animaciniai filmai dalyvauja tarptautiniuose animacinio kino projektuose, septynis A. ir A. Selenių sukurtus animacinius filmus rodė Lietuvos televizijos Kultūros kanalas (2017. 05.01. ir 2018.05.01.)

   2016 metais vasario mėnesį  Berlyne (Vokietija) vyko Baltijos šalių mitologinių animacinių filmų renginys "Vieną kartą..." Lietuvą pristatė septyni Aurikos ir Algirdo Selenių autoriniai animaciniai filmai:

"Vilniaus mergelė", "Neringa", " Žemaičių pramotė", " Eglė žalčių karalienė", "Lietuvių mitologiniai dievai", "Lietuvių mitologinės būtybės", "Jūratė ir Kastytis ".

 Tais  pačiais metais šie filmai buvo parodyti Kopenhagoje (Danija) surengtame Lietuvą pristatančiame renginyje "Lietuvių dienos". 2016 metais buvo baigtas kurti video filmas-knyga "Saulės vaduotojas" (40 min.), įgyvendintas Kultūros edukacijos projektas "Animacinis kinas vaikų ir jaunimo kūrybiškumo ugdymui".

   2017 metais studijoje buvo sukurtas animacinis filmas "Oi žirge žirgeli", eksperimentiniai animaciniai filmai "Drugelis", "Kosminis kiaušinis", sukurti dokumentiniai filmai "Tindi rindi riuška kas ten Trakuos triuška" ir "Verkiai.Vandens raminanti tėkmė".

   2017 metais Kauno Martyno Mažvydo progimnazijoje buvo surengta integruota literatūros pamoka, kurios metu buvo pristatytas Aurikos ir Algirdo Selenių sukūrtas video filmas-knyga "Saulės vaduotojas". Renginyje dalyvavo 150 progimnazijos moksleivių.

   2018 metų vasario mėnesį Algirdas Selenis pravedė animacinio kino sklaidos renginį darželyje "Vaikystės sodas"(Vilnius).

    2018 metų  birželio 18-28 dienomis buvo įgyvendinamas Lietuvos kultūros tarybos paremtas Vš. Į. "Animacijos studijos" Kultūros edukacijos projektas "Animacinio kino pamokėlės vaikų ir jaunimo kūrybinio potencialo ugdymui". Šio projekto tikslas, atskleisti ir ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybinį potencialą, įtraukiant į kūrybinį procesą  ne tik gabius, bet ir neturinčius didelių meninių  sugebėjimų vaikus bei jaunuolius, parodant kūrybinį procesą kaip žaidimą, kuriam nereikia sudėtingų išraiškos priemonių, brangių medžiagų, reikia tik būti išradingiems ir džiaugtis pačiu kūrybiniu procesu.

 Projekto vykdymo metu, buvo surengtos animacinio kino pamokėlės su praktiniais užsiėmimais ir parodyti Aurikos ir Algirdo Selenių bei užsienio animacinio kino kūrėjų sukurti animaciniai filmai.

Renginius pravedė animacinio kino kūrėja Aurika Selenienė ir projekto vadovas, animacinio kino kūrėjas Algirdas Selenis. Birželio 18-21 dienomis renginys vyko Lentvario kompleksinių paslaugų šeimos centre. Praktinių animacinio kino gamybos užsiėmimų metu kartu su įvairaus amžiaus vaikais ir jaunimu buvo sukurtas animacinis filmukas "Žuvelė-saulelė"  (1 min. 40 sek.) Toks pats renginys birželio 25-28 dienomis buvo surengtas  Nemenčinės "Vaikų ir paauglių socialiniame centre". Renginio metu kartu su socialinio centro auklėtiniais buvo sukurtas animacinis filmukas "Linksmasis debesėlis" (1 min. 19 sek.).

 https://www.youtube.com/watch?v=Ekt95qVBzAs

 

Vš. Į. "Animacijos studija"