Naujiena

Vilniuje lankysis žinoma aktorė ir režisierė Vera Glagoleva

  • Rengėjų inf.
  • 2016 03 09

Rusijos kino metais žiniasklaidos klubas „Formatas - A3“ pakvietė į Vilnių žinomą aktorę ir režisierę, Rusijos liaudies artistę Verą Glagolevą. Kovo 15 dieną ji dalyvaus viešame susitikime tema „Amžinosios vertybės: kine ir gyvenime“. Susitikimo metu bus parodytas naujas šios režisierės darbas – „Dvi moterys“. 

Klubo viešnia gimė Maskvoje. Ji aktyviai domėjosi šaudymu iš lanko, atstovavo miesto jaunuolių rinktinei, o būdama 16-os tapo  šios sporto šakos meistre.  

Baigusi mokyklą, Glagoleva, draugės pakviesta, atėjo į „Mosfilm“ kino studiją, kur ją pastebėjo aktorius ir režisierius Rodionas Nachapetovas. Jis pasiūlė jai suvaidinti mergaitę Simą jo filme „Į pasaulio kraštą...“ (1975).  Filmo sėkmė paskatino Verą Glagolevą atsisakyti sportininkės karjeros ir gyvenimą skirti kinui.  

1977 metais ji suvaidino Varią Anatolijaus Efroso filme „Ketvirtadienį ir daugiau niekada“,  o paskui režisierius pakvietė ją dirbti Maskvos dramos teatre Malaja Bronajos gatvėje. Glagoleva atsisakė, bet vėliau to gailėjosi.

Aštuntąjį ir devintąjį  dešimtmečius ji daug vaidino kine. Kritikų nuomone,  aktorės amplua – taurios, trapios, poetiškos, bet tuo pat metu dvasiškai stiprios ir savarankiškos moterys.  Aktorė ypač išpopuliarėjo 1985 metais,  ekranuose pasirodžius Vitalijaus Melnikovo melodramai „Ištekėti už kapitono“, kur jos partneris  buvo Viktoras Proskurinas.  Žurnalo „Sovetskij ekran“ apklausos duomenimis,  už Lenos vaidmenį ji buvo pripažinta geriausia 1986 metų aktore.

Ir tai – dar ne viskas. XX amžiaus paskutiniojo dešimtmečio kinas negalėjo ignoruoti naujų realijų ir  tokio socialinio tipažo, kaip veikli moteris. V.Glagoleva  suvaidino bankininkę Tigrano  Keosajano filme „Vargšė Saša“, laivų statybos  imperijos paveldėtoją juostoje puikiu pavadinimu „Moterų skriausti nerekomenduojama“, o filme „Aš pati“ jos herojė ryžtasi griebtis ginklo ir atkeršyti vyro žudikams. Trapi Glagolevos išvaizda puikiai kontrastavo su šių moterų drąsa ir atkaklumu.      

Profesinio pasirengimo neturinti Glagoleva  suvaidino kone 50-yje kino ir televizijos filmų.

Paskutinį praėjusio amžiaus dešimtmetį ji debiutavo kaip režisierė  juosta apie bedarbius aktorius „Lūžusi šviesa“. 2010 metais pasirodė eilinis Glagolevos filmas „Vienas karas“, skirtas daugelį dešimtmečių tabu laikytai temai – apie tarybines moteris, Antrojo pasaulinio karo metais pagimdžiusias vaikus nuo vokiečių kareivių. Filmas sukėlė didelį rezonansą ir pelnė daugelio kino festivalių prizus. 

2014 metais V.Glagoleva  pastatė filmą „Dvi moterys“ pagal I.Turgenevo pjesę „Mėnuo kaime“.  Susidomėjimas šia juosta kilo dar gerokai prieš premjerą, ypač stulbino atlikėjų sąrašas. Glagolevai pavyko suburti Europos kino žvaigždes: prancūzę Silviją Testi, vokietį  Berntą Mosą, o Rakitino vaidmenį atliko žinomas rusų klasikinės literatūros gerbėjas britas Ralfas Finesas („Šindlerio sąrašas“, „Anglas ligonis“). Juostoje vaidino ir puikūs rusų aktoriai: Aleksandras Balujevas, Ana Astrachanceva, Larisa Maliovanaja,  Sergejus Juškevičius, Vasilijus Miščenka.

 

Susitikimas su Vera Glagoleva vyks kovo 15 dieną Vilniuje, Lenkų kultūros rūmų Didžiojoje salėje (Naugarduko g. 76). Pradžia 17:00 val.

Įėjimas laisvas. Prieš tai būtina užsiregistruoti tel. 8 607 36477 arba elektroniniu paštu: formatasa3lt@gmail.com.