Susitikimas su Kristina Sereikaite ("Liza, namo!", "Šaltos ausys" peržiūra)

Spalio 03 d. 18:00

Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje.
Durų kodas - 25.
Įėjimas laisvas

Ketvirtadienį, spalio 3 d. Lietuvos kinematografininkų sąjungos Kino klube publikos laukia susitikimas su jaunosios kartos kino operatore Kristina Sereikaite ir dviejų dokumentinių filmų peržiūra.

„Šaltos ausys“ pasakoja istoriją apie du vyrus – tėvą ir jo kurčnebylį sūnų, kurie gyvena vienkiemyje, atskirti nuo civilizacijos. Dalindamiesi tuo pačiu stogu, tomis pačiomis problemomis ir vargais, vyrai išlieka labai tolimi vienas kitam. Jų pasaulio pajautimai tokie skirtingi, jog bandymai susikalbėti virsta konfliktais, barniais. Tėvas laiko sūnų nenormaliu nesubrendėliu, o sūnus tėvą – nejautriu chamu. Ar įmanoma šiems, regis, patiems artimiausiems žmonėms suprasti vienas kitą?

Filmas „Šaltos ausys“ – ypatingai sėkmingas dar neilgoje, bet jau patirtimis turtingoje operatorės kūrybinėje biografijoje: K. Sereikaitė pelnė apdovanojimą už geriausią operatoriaus darbą Krokuvos (Lenkija) tarptautiniame filmų festivalyje, prizus už geriausią operatoriaus darbą tarptautiniuose festivaliuose Sicilijoje „Sole Luna“ ir Jekaterinburge (Rusija). 

Antras ketvirtadienio Kino klubo vakaro filmas – rež. Oksanos Burajos „Liza, namo!“. Už darbą šiame filme K. Sereikaitė 2013 m. buvo nominuota „Metų operatoriaus darbo“ kategorijoje „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose. 

Derinantis dokumentinio ir vaidybinio kino rūšių priemones, vienas pirmųjų Lietuvoje hibridinio kino raiška išsiskiriantis „Liza, namo!“ yra, ko gero, daugiausiai kvietimų į pasaulio kino festivalius sulaukęs ir prizų pelnęs 2013-2014 m. lietuviškas trumpametražis filmas. „Liza, namo!“ buvo apdovanotas geriausio Europos trumpametražio filmo prizu tarptautiniame moterų filmų festivalyje Prancūzijoje, pelnė specialų žiuri prizą 36-ame Norvegijos trumpametražių filmų festivalyje Grimstade, pagrindinį prizą Tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje Tenerifėje ir kt. 

 Filmas „Liza, namo!“ pasakoja apie dramatišką, vaikiškas svajones gniuždantį konfliktą tarp mažametės Lizos ir artimiausių suaugusiųjų pasaulių. Niūri kasdienybė dažnai išveja Lizą iš namų. „Kodėl nuolat bėgi? Ko tau trūksta?“, - klausia mergaitės mama, nesuprantanti Lizos ketinimų gyventi gražesniame, šviesesniame pasaulyje. 

Filmų „Liza, namo!“ ir „Šaltos ausys“ peržiūros ir susitikimas su operatore K. Sereikaite yra šeštasis Kino klubo ciklo „Moters erdvė. Vaizdai ir ištarmės“ vakaras. Ciklas pradėtas rengti šįmet, jis skirtas moterų kūrybai lietuviškame kine apžvelgti, akcentuoti daugiakryptį, svarų jų indėlį į šalies kino raidą per atkurtos Nepriklausomybės dešimtmečius.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos veiklą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kino centras, AVAKA.

Kino klubo renginiai yra atviri ir nemokami, jie vyksta kiekvieną ketvirtadienį, 18 val. Kinematografininkų sąjungoje, adresas: Vasario 16-osios g. 8, durų kodas 25.

 

Nuotraukoje - operatorė Kristina Sereikaitė (nuotraukos autorius Linas Mikuta).