„TRYS SKRYBĖLĖS“

Balandžio 05 d. 18:00

Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje.
Durų kodas - 25.
Įėjimas laisvas

„TRYS SKRYBĖLĖS“

Rež. Ramunė Rakauskaitė

Dokumentinis / 2017 / Lietuva / 43 min. 

Trys skrybėlės – pasakojimas apie tris unikalius skrybėliuotus kūrėjus: aktorių Valentiną Masalskį, filosofą Algį Mickūną, bei dailininką Rimantą Olšauską.

Tai šviesi, džiaugsminga ir filosofiška istorija ne tik apie talentingas asmenybes su skrybėlėmis, bet ir apie gyvenimo ir kūrybos polėkį, džiaugsmą bei prasmę.  

Visi filmo herojai šiek tiek panašūs: savo brandžiu mąstymu, fundamentaliais darbais, visatos supratimu ir be abejo, savo siluetu, kurį įformina puošia skrybėlė. Tačiau visi jie ir be galo skirtingi. Nors Algis Mickūnas – visų vyriausias, tačiau jis spinduliuoja jaunatviškumu, laisvumu ir nepralenkiamu proto aštrumu. Valentiną Masalskį daugelis irgi galėtų pavadinti filosofu. Jo mintys apie aktoriaus darbą, kūrybą – išminčiaus traktatai; jis griežtai laikosi savo principų bei pažiūrų ir siekia pagal juos ugdyti studentus. Jiems jis – guru, mokytojas tikrąja to žodžio prasme.

Ramus Rimas Olšauskas gali ir žodžio nepratarti, tik sėdėti ir lėtai rūkyti pypkę, tačiau jo įžvalgos apie meną ar nuoširdūs atsivėrimai apie gyvenimą – intelektualiai provokuoja.

Visi jie – neprisitaikėliai, savo tiesų taikūs skleidėjai.