Kino režisierius.
Gimė 1946 m. gegužės 16 d. Kaune. 1971 m. baigė valstybinį Kinematografijos Institutą Maskvoje.
Režisūrinis G. Lukšo debiutas – novelė „Telefonas“ trijų novelių filme „Linksmos istorijos“, sukurtame 1973 m. Sovietų centrinės televizijos užsakymu.
Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas nuo 1991 iki 2017 metų.
Lietuvos meno kūrėjų asociacijos tarybos narys, Lietuvos kino akademijos narys, Autorinio kino aljanso narys, LR Kultūros ministerijos Kino politikos tarybos narys, Audivizualinių kūrinių autorių teisių agentūros AVAKA vicepirmininkas.
Nuo 2014 m. skaitė paskaitas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vilniaus Universitete, Kauno Vytauto Didžiojo Universitete.
2012 – 2013 m. buvo Europos režisierių federacijos (FERA) Vykdomojo komiteto nariu.
G. Lukšas – Tarptautinio kino festivalio „Baltijos banga“ vadovas.
2012 - 2013 m. G. Lukšas buvo Lietuvos Edukologijos Universiteto Filologijos fakulteto kurso „Kino ir literatūros sąveika“ dėstytojas.
1997 metais skaitė paskaitas Britų kino mokykloje (London Film School) ir Kino muziejuje (Museum of the Moving Image MOMI) (Londonas, Didžioji Britanija).
2016 metų Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premijos laureatas.
2016 m. režisierius G. Lukšas apdovanotas Kultūros ministerijos aukso garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.
2012 m. G. Lukšas apdovanotas Vyriausybės kultūros ir meno premija.
2010 m. G. Lukšui paskirtas LATGA-A apdovanojimas „Aukso žvaigždė“.
2006 m. G. Lukšui įteiktas LDK Gedimino Ordinas – Riterio kryžius.
2000 m. apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu
Filmografija
2008 „Duburys“ – baigiamas kurti vaidybinis filmas, 35 mm. Pagal Romualdo Granausko to paties pavadinimo romaną. Dramatiška meilės istorija sovietmečio Lietuvoje.
2005 „Dieviškoji šviesa“ – dokumentinis, video, 44 min. Filmo herojus – garsus lietuvių kilmės Amerikos menininkas, vitražo dailininkas Albinas Elskus, kurio pavardė pasaulinėse meno enciklopedijose rašoma šalia Pablo Picasso, Henri Matisse ir kt. Tai filmas – kelionė po įstabų Albino Elskaus sakralinių vitražų pasaulį, kuris stulbina žiūrovą savo monumentalumu, vaizdų ir plastikos subtilumu bei įvairove.
1997 „Mėnulio Lietuva“ – vaidybinis, 35 mm, 100 min. Tragikomiška istorija su mitologiniais elementais apie pokarinį gyvenimą mažame Lietuvos miestelyje. Prizas už geriausią moters vaidmenį tarptautiniame kino festivalyje „Eurasia“ 98.
1992 „Žemės keleiviai“ – vaidybinis, 35 mm, 92 min. Pirmasis vaidybinis filmas apie postsovietinį gyvenimą Lietuvoje, apie tuometinę žmogaus sielos būseną. Sidabrinės vynuogių kekės prizas tarptautiniame Centrinės Europos festivalyje Lagow, Lenkija.
1989 „Žalčio žvilgsnis“ – vaidybinis. Filosofinis pasakojimas apie nusikaltimą ir bausmę pagal Sauliaus Tomo Kondroto romaną. Naujojo kino festivalis Pesaro, Italija.
1988 „Žolės šaknys“ – vaidybinis, 2 serijos, pagal Vidmantės Jasukaitytės romaną. Romantiška istorija apie lietuvių ir latvių bendravimą Rusijos imperijos laikais.
1988 „J. Miltinis. Monologai.“ – dokumentinis.
1984 „Vakar ir visados“ – vaidybinis. Poetinis filmas apie mūsų kultūros šaknis, apie senąsias tradicijas ir ritualus. Filmas naudojamas kaip mokymo priemonė Sorbonos, kai kuriuose JAV ir Kanados universitetuose studijuojant lietuvių / baltų kalbas ir tradicijas. Festivaliai Amerikoje ir Švedijoje.
1982 „Anglų valsas“ – vaidybinis. Anglų rašytojo D. Golsvorčio pjesės „Džoja“ ekranizacija. Su lengva ironija pateikta vienos anglų šeimos istorija, nagrinėjamos moralinės problemos.
1982 „Vasara baigiasi rudenį“ – vaidybinis. Sovietmečio istorija apie ką tik iš kalėjimo sugrįžusį tėvą ir sūnų, kurie myli vieną ir tą pačią moterį. Prizas už geriausią aktorių ansamblį Sąjunginiame festivalyje Leningrade.
1980 „Žaltvykslės“ – vaidybinis, 2 serijos. H.K. Anderseno pasakų motyvais.
1977 „Mano vaikystės ruduo“ – vaidybinis. Poetiškas ir šiek tiek melancholiškas pasakojimas apie paauglio susidūrimą su suaugusiųjų pasauliu.
1976 „Virto ąžuolai“ – vaidybinis. Juozo Baltušio romano ,,Parduotos vasaros“ ekranizacija, dramatiška moters meilės istorija.
1974 „Žvangutis“ – vaidybinis. Filmas-legenda apie dviejų vyrų meilę vienai moteriai.
1973 „Linksmos istorijos“ – vaidybinis. Novelė „Telefonas“.