2022 rugsėjo 26, Pirmadienis

Armėnijos, Lietuvos ir Vokietijos bendros gamybos filmas pretenduos į „Oskarą“

Lietuvos kino industrijoje dar viena gera žinia – JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtinto „Oskaro“ komiteto Armėnijoje sprendimu siekti šio prestižinio apdovanojimo šiemet deleguotas Armėnijos, Lietuvos ir Vokietijos bendros gamybos filmas „Aurora‘s Sunrise“ (rež. Inna Sahakyan). Savo ruožtu Lietuvos prodiuseriai Justė Michailinaitė ir Kęstutis Drazdauskas pristato oficialų lietuvišką filmo pavadinimą – „Sielų aukcionas. Neįtikėtina Auroros Mardiganian istorija“.

„Ilgą laiką filmą vadinome darbiniu jo pavadinimu „Aurora“. Tačiau vieną Aurorą (rež. K. Buožytė) Lietuva jau turi. Tad norėdami išvengti nesusipratimų, filmo pavadinimą nusprendėme pakeisti. Taip pat manome, kad šis pavadinimas geriau atspindi ir patį filmą, kuriame archyviniais kadrais ir animacija yra pasakojama apie itin skaudų Armėnijos istorijos etapą, o kartu ir apie holivudinio kino gimimą“, – teigė J. Michailinaitė.

„Sielų aukcionas. Neįtikėtina Auroros Mardiganian istorija“ – dokumentinis animacinis filmas, pasakojantis tikrą ir neįtikėtiną moters istoriją. Išgyvenusi armėnų genocidą, ištrūkusi iš vergijos, tuo metu dar paauglė Aurora Mardiganian pasiekė Jungtines Amerikos Valstijas, kur tapo vieno pirmųjų holivudinių filmų žvaigžde, begarsiame filme vaidinusia pačią save. Kartu ji tapo ir vienos didžiausių Amerikoje humanitarinių kampanijų veidu.

Didelė dalis šio filmo buvo sukurta Lietuvoje. Čia filmo dailininkų komandai vadovavo menininkas Gediminas Skyrius. Jis taip pat buvo ir pagrindinis filmo aplinkų dailininkas. Pagrindinį Auroros personažą piešė iliustratorius, dailininkas Rimas Valeikis, kitus personažus iliustravo dailininkės Martyna Kašinskaitė ir Ieva Batrytė. Animatorius Lietuvoje – Šarūnas Vyštartas.

Pasaulinė filmo premjera įvyko prestižiniame Ansi (Annecy) animacinių filmų festivalyje. Tarptautinėje Jerevano kino festivalio „Golden Apricot“ konkursinėje programoje jis laimėjo „Silver apricot“ apdovanojimą. Šiuo metu filmas toliau keliauja po festivalius.
Filmas „Sielų aukcionas. Neįtikėtina Auroros Mardiganian istorija“ buvo sukurtas dėka akademinio Zoryan instituto indėlio ir yra pagrįstas jo žodinės istorijos archyvu. Lietuvoje filmą parėmė Lietuvos kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.