2022 vasario 01, Antradienis

Arūno Matelio prodiusuoto filmo "Ayena" premjera Budapešte!

Budapešte pristatyta A. Matelio prodiusuota „Ayena“: indiškame filme – lietuvos kūrėjų indėlis.
Šį savaitgalį tarptautiniame Budapešto dokumentikos festivalyje pristatyta indų režisieriaus Siddhant Sarin kino juosta „Ayena“, prie kurios sukūrimo prisidėjo ir žinomi Lietuvos kino pasaulio vardai: dokumentinio kino meistras Arūnas Matelis su prodiusere Algimante Mateliene ir kompozitorius Gintaras Sodeika.

„Ayena“ – vienas iš dviejų naujų filmų, atrinktų rodyti Budapešto festivalio konkursinėje programoje kartu su pasauliniu mastu jau įvertintais kino filmais, kurie tapę laureatais prestižiniuose Amsterdamo, Jamagatos (Japonija) ar Varšuvos kino festivaliuose, įvertinti Oskarais ar Europos kino apdovanojimais. Pasak filmo prodiuserio A. Matelio, atsidurti tarp jų – didelė garbė filmui, kurtam ypatingomis pandemijos aplinkybėmis.
„Mes visi iš labai skirtingų pasaulio vietų kūrėme nepaisydami fakto, kad negalime fiziškai būti kartu, o filmavimą tikrai sunkino pandemijos ribojimai. Pavyzdžiui, filme yra keli kadrai, filmuoti Lietuvoje, nors turėjo būti nufilmuoti Indijoje – tačiau, režisieriui užstrigus Londone, turėjome suktis iš padėties ir kombinuoti kadrus“, – kuriozines filmavimo situacijas prisimena A. Matelis.

Lietuvos, Indijos ir Pietų Korėjos dokumentinis filmas „Ayena“ (hindi kalboje – veidrodis) pasakoja apie indes Ritu ir Faraha, išgyvenusias brutualias savo vyrų atakas – apipylimą rūgštimi. Nepagydomai sužalotais veidais ir kūnais filmo herojės išgyvena visuomenės atstūmimą, tačiau vėliau tampa kovotojomis už panašaus likimo moterų teises ir savo pačių teisę pradėti gyvenimą iš naujo. „Ayena“ – tai istorija apie atsisakymą būti suluošintomis tragedijos aukomis ir ryžtą gyventi spalvingą ir visavertį gyvenimą.

Garso takelį filmui kūręs kompozitorius Gintaras Sodeika prisimena jautęs didelę atsakomybę sukurti muzikinį skambesį filmo temai ir tam, kas matoma ekrane, tačiau jam itin padėjo aiški režisieriaus vizija. „Pavyzdžiui, kaip skamba ligoninės palata? Kokie garsai ten „gyvena“, žinome kiekvienas, bet kaip tai skamba muzikos kalba? Pradėdamas siūlyti režisieriui muzikines įdėjas dažnai pats sukuriu garsų okeaną, nes pasiūlymų gimsta tikrai daug, tačiau režisierius aiškiai žinojo, kurios iš mano idėjų skamba tinkamiausiai.  Tokiu būdu ir gimė beveik visa muzika filmui“, – pasakoja kompozitorius, filmo garso takeliui panaudojęs ir lietuvišką balsą – vieną iš kūrinių atlieka lietuvių kilmės atlikėja Aldegunda.

Pradėjusi nuo Budapešto, „Ayena“ toliau keliauja į premjerą Azijoje – Mumbajaus kino festivalį.
Prie filmo gamybos prisidėjo Lietuvos kino centras, Azijos kino fondas, „Doc Edge“ tarptautinio kino festivalio YES fondas, Korėjos EIDF fondas, Pietų Korėjos Busano tarptautinis kino festivalis.

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.