2024 vasario 19, Pirmadienis

Eitynės „Už Ukrainos pergalę! Хода за перемогу України!“

Vasario 24, šeštadienį, 16.00 val. visuomeninės iniciatyvos „Ukrainos namai“, „Šaulių leičiai“ ir šiemet prie jų prisijungęs Marius Burokas, vienas iš Lietuvos rašytojų sąjungos pagalbos akcijos Ukrainai iniciatorių, jau trečiąjį kartą Vilniuje rengia paramos ir solidarumo eitynes „Už Ukrainos pergalę! Хода за перемогу України!“. Eitynės prasideda nuo Taraso Ševčenkos paminklo (Arklių g. 26, Vilnius).

 

 

 

 

 

Žiauriausias grobikiško Rusijos karo prieš Ukrainą etapas tęsiasi jau trečius metus ir Lietuvos gyventojai nuo pat karo pradžios renkasi į Ukrainos palaikymo akcijas. Pirmosios eitynės Vilniuje įvyko 2022 metų vasario 24 d., tuomet susirinkusiųjų nešamos 50 metrų vėliavos judėjo nuo Lietuvos Respublikos Seimo prie agresorės Rusijos ambasados. Pernai tos pačios Lietuvos ir Ukrainos vėliavos nuvingiavo Vilniaus senamiesčiu,  Katedros aikšte ir Gedimino prospektu iki Seimo.

Šalis agresorė siekia pakirsti egzistencinius ukrainietiškos savasties pagrindus. Todėl šių metų eitynės skirtos atkreipti dėmesį į tyčinius Rusijos karo nusikaltimus, į kryptingai naikinamą  ir trinamą ukrainiečių kultūrą bei į žudomus šios kultūros puoselėtojus ukrainiečius. Mes  norime palaikyti sugniuždytas šeimas ir Ukrainos bendruomenes, norime išreikšti savo neblėstančią paramą kovojančiai tautai.

VŠĮ „Ukrainos namai“ įkūrėjas Aleksas Oleksa Matvejevas įsitikinęs, kad paramos eitynės sustiprins mūsų solidarumą su Ukraina: „Parodykime, kad esame vieningi, esame girdimi ir matomi. Parodykime, kad mūsų daug, mes esame, veikiame ir nepavargome. Šios eitynės skirtos palaikyti viltį ir šviesą. Kartu mes visada stipresni.“

Vienas iš organizatorių Marius Burokas sako, kad šiemet eitynėse bus prisimenami ir kariaujantys bei Rusijos nužudyti arba fronte žuvę Ukrainos menininkai: „Ukrainos kultūra yra šiuo metu niokojama ir žudoma, žūsta rašytojai, dailininkai, muzikantai. Tačiau kultūros žmonės priešinasi ir kovoja, tiek savo kūryba, tiek su ginklu rankose. Norėtume šią kovą palaikyti ir pagerbti.“


Visuomeninkas, paramos projekto „Šaulių leičiai“ iniciatorius, šaulys Haroldas Daublys pabrėžia: „Šiandieną, trečiaisiais visuotinio karo metais, visuomenėje reikia naujo susitelkimo dėl ateities tikslų – jau dabar turime imtis darbų, siekiant likviduoti regioninį agresijos šaltinį ir visiškai performatuoti Putino režimo valdomą Rusiją. Matome, jog kelio atgal nebėra, turime valstybės mastu pakeisti santykį su Rusija ir jos vadovybės vadelėjama visuomene, o taip pat ir su verslu. Turime ne vien tik smerkti, bet ir veikti proaktyviai, riboti grėsmes bei atskirti agresorę nuo tarptautinės teisės normomis besivadovaujančio pasaulio.“

 „Ukrainos namai“ – kultūrinis informacinis centras, vienijantis Lietuvoje gyvenančius ukrainiečius, buvo įkurti 2021 metų pabaigoje. Tačiau 2022 metų vasario 24 diena stipriai pakoregavo centro  veiklą. Jau pirmomis Rusijos karinės invazijos į Ukrainą dienomis „Ukrainos namai“ virto savanorių centru, kuris nuolat renka paramą Ukrainos gynėjams, kartu su partneriais rengia labdaringus aukcionus, organizuoja kultūrines ir informacines akcijas, aktyviai dalyvauja Lietuvos visuomeniniame ir politiniame gyvenime.

Ilgamečiai eitynių organizatoriai iniciatyva „Šaulių leičiai“ aktyviai veikia Ukrainoje nuo 2013-ųjų gruodžio — 2-osios misijos į Euromaidaną. „Šaulių leičiai“ surengė beveik pusšimtį paramos gabenimo kelionių, jie bendradarbiavo su Ukrainos institucijomis ir NVO kuriant Ukrainos teritorinės gynybos sistemą, buvo itin aktyvūs stabdant Kremliaus kultūrininkų koncertus, jie organizuoja įvairias Ukrainos palaikymo akcijas ir renginius Lietuvoje.

Šiemet eitynės jungia ir kitus paramos Ukrainai renginius – Katedros aikštėje vyksiantį 87-ąjį “Pirmadienio mitingą“ skirtą Ukrainos didvyriškam pasipriešinimui prieš Kremliaus banditų agresiją paminėti.

Kontaktinis asmuo: Haroldas Daublys, tel. +37068619316

Eitynių nuoroda:
https://www.facebook.com/events/1421343415444181

 

VŠĮ „Ukrainos Namai paskyra:

www.facebook.com/Український-Дім-у-Литві-Ukrainos-Namai-Lietuvoje-103452048969653

VŠĮ „Ukrainos namai“ paramą renka į šią sąskaitą:
SEB Banko sąskaita

LT107044090104537641

Pavedimo nurodymas – „Parama Ukrainai“


„Šaulių leičiai“ paskyra: www.facebook.com/Sauliuleiciai

„Šaulių leičiai“ šiuo metu renka lėšas šarvuotiems džipams:
https://www.facebook.com/2255288304728365/posts/3472133123043871/

„313 kuopa“, VšĮ

Sąskaitos numeris: LT384010051005198136

Pavedimo nurodymas „Parama Ukrainai“

 

Marius Burokas paskyra:

https://www.facebook.com/marius.burokas

 

Lietuvos rašytojų sąjungos literatūros fondas paramą Ukrainai renka į šią sąskaitą:

LT567300010002448298

Pervedimo nurodymas – „Parama Ukrainai“

PayPal: buhalterija@rasytojai.lt

 

 

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.