2022 spalio 10, Pirmadienis

Filmo vaikams „Lobis“ premjera tarptautiniame SCHLiNGEL (Vokietija) kino festivalyje

Beveik po 50 metų pasirodęs pirmasis naujas lietuviškas nuotykių filmas vaikams „Lobis” ekranus išvydo šių metų vasario pradžioje. Tokio žanro kūrinys buvo ilgai laukta naujiena ir neliko nepastebėta lietuvių kino mylėtojų. Tačiau filmo kūrėjai džiaugiasi, kad lietuviški nuotykiai atkreipė ir tarptautinių kino festivalių dėmesį.

Š. m. spalio 8-15 dienomis filmas „Lobis“ dalyvaus SCHLiNGEL (liet. „Išdykėlis“) tarptautiniame kino festivalyje, Chemnitz mieste, Vokietijos Saksonijos žemėje tarptautinėje konkursinėje vaikų ir jaunuolių filmų programoje, į kurią Schlingel peržiūros komisija atrinko iš daugiau nei 1600 filmų iš viso pasaulio.

Šis festivalis šiemet vyks jau 27-ąjį kartą ir yra vienas svarbiausių vaikų ir jaunimo festivalių Europoje kuris kasmet pristato naujausius filmus iš viso pasaulio savo jaunajai auditorijai, išrenka ir apdovanoja geriausius filmus net 8 kategorijose.

Kupiną nuotykių, nepamirštamų įspūdžių, kvapą gniaužiančių pavojų ir paslapčių filmo „Lobis“ vokiškai pavadintą “Verborgene Schätze“ tarptautinę premjerą festivalyje pristatys režisierė Agnė Marcinkevičiūtė ir pagrindinio vaidmens atlikėja Patricia Volkova. Režisierė ir aktorė po peržiūrų diskutuos su jaunaisiais žiūrovais apie tai, kad tikrosios brangenybės slypi ne giliai po žeme, o yra pasislėpusios kiekvieno mūsų širdyje, tereikia mokėti jas surasti...

Kino juosta sukurta pagal to paties pavadinimo rašytojos Renatos Šerelytės ir režisierės Agnės Marcinkevičiūtės scenarijų. Filme vaidino puikiai žiūrovams pažįstami kino ir teatro aktoriai - Vladas Bagdonas, Janina Matekonytė ir jaunieji talentai: Patricia Volkova, Jonas Šumskas, Ainis Radkevičius ir Bernadeta Mikutaitė. Filmo operatorius Giedrius Jurkonis, kompozitorius Titas Petrikis, prodiuseris Arūnas Stoškus, dailininkas Rytis Daraškevičius buvo nominuotas „Sidabrinėms gervėms“ už geriausią kino dailininko darbą. Filmą sukūrė VŠĮ „Studija 2“.

Lietuvoje šiuo metu filmą “Lobis” galima pamatyti Kinofondas.lt, Žmonescinema.lt, Go3, Telia namų kino platformose.

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.