2023 gruodžio 13, Trečiadienis

Įteikti Lietuvos kinematografininkų sąjungos "LuKaS" apdovanojimai

Gruodžio 12 d. buvo įteikti kasmetiniai Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai už reikšmingiausius LKS narių darbus, sukurtus 2023 metais. Jau 24 kartą kino profesionalai įvertino geriausius kolegų kūrinius.

 

„Labai smagu, kad jau kelinti metai mūsų šalyje sukuriami filmai, kuriais galime didžiuotis. Jie rodomi prestižiškiausiuose pasaulio festivaliuose, laimi svarbiausius apdovanojimus, ir paneigia seniai nebegaliojantį mitą apie niekam neįdomų lietuvių kiną. Lietuvos kinas šiuo metu yra akivaizdžiai „ant bangos“. Tiesa, pasigedau keleto trisdešimtmečių kartos filmų, kurie leistų mūsų komisijai daugiau pasiginčyti dėl apdovanojimų. Tikiu, kad kinematografininkų sąjunga paskatins juos ateityje aktyviau dalyvauti, “ – sakė vertinimo komisijos pirmininkas režisierius, prodiuseris Arturas Jevdokimovas. Taip pat šiemet apdovanojimo komisijoje dalyvavo kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė, režisieriai Lina Lužytė, Linas Mikuta bei kino kritikė Neringa Kažukauskaitė. Vertinimui buvo pateikta 12 filmų.

 

Apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, įteikti pagrindinis Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas - „LuKaS", skulptoriaus Martyno Gaubo sukurta baso angelo su kino kamera statulėlė, ir du diplomai.

 

Šiemet „LuKaS" atiteko filmui „Čiulbanti siela“ (režisierius Deimantas Narkevičius) už „kūrybinės grupės drąsą, autentiškumo paieškas, praplėstus lietuviško kino kontekstus“. „Čiulbanti siela“ – pirmasis lietuviškas trimatis ilgametražis vaidybinis filmas. Jame persikeliama į XIX a. pabaigos Dzūkijos kaimą, kur sukuriamas mitologizuotas lietuviškų sakmių ir pasakų pasaulis. Filmo premjera įvyko Marselio tarptautiniame kino festivalyje, o dabar jį galima  pamatyti jau ir Lietuvos kino teatruose.

 

Diplomu „už sąžiningą žvilgsnį į pokario istoriją“ įvertinta ilgametražė vaidybinė juosta „Poetas“ (rež. Vytautas V.Landsbergis, Giedrius Tamoševičius), atskleidusi  talentingo žmogaus tragediją sudėtingu istoriniu laikotarpiu.   

 

Trumpametražis dokumentinis režisieriaus Rimanto Oičenkos filmas „Reisas“ irgi pelnė diplomą už  „lengvumą, žaismę laiku ir atmintimi,  pagarbą filmo herojams“.  Tai filmas apie ilgaamžių santykių grožį, kurio nesugriovė ilgi  išsiskyrimai, vyrui jūreiviui išplaukus į jūrą. “Reisas” sėkmingai keliauja po kino festivalius, o Varšuvos kino festivalyje buvo įvertintas specialiu žiuri paminėjimu.  

 

Apdovanojimus finansuoja Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA

Apdovanojimo partneris Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos kinematografininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba

 

Linos Žižliauskaitės nuotraukos

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.