2023 vasario 07, Antradienis

JURIJ GRIGOROVIČ. Foto paroda "DIALOGAS su Mantu Kvedaravičiumi"

 
Vasario 24 d. - kovo 11 d. vyks LKS Dailininkų gildijos nario JURIJ GRIGAROVIČ foto paroda „DIALOGAS“  – tai it nebaigtų pokalbių, diskusijų, vykusių tarp parodos autoriaus ir 2022 metų kovą Ukrainoje, Mariupolyje nužudyto žymaus Lietuvos kino režisieriaus MANTO KVEDARAVIČIAUS tąsa.

Anot Jurijaus, dialogas, kuris prasidėjo judviejų pirmo susitikimo metu, tęsėsi iki paskutinio žodžio telefonu, atsklidusio iš tolimos Ugandos, kur vyko būsimo, neįtikėtinai įdomaus mokslinio–fantastinio filmo „Gomo“ parengiamieji darbai. Tuo metu Ukraina jau kariavo su savo užpuolikais ir Mantas, prieš tai nufilmavęs visiems žinomą „Mariupilis 1“, nusprendė grįžti atgal į šią šalį, konkrečiai į ten esantį Mariupolį, mat, norėjo toliau tęsti pradėtą temą, tik kitame, dabartinio karo, kontekste.
Pasak Jurijaus, Mantas Kvedaravičius buvo labai talentingas ir, kaip tokiais atvejais nutinka, ypatingas žmogus. Jo gebėjimai neapsiribojo tik dokumentinių filmų kūrimu, režisierius dirbo ties kitais savo projektais, kaip pavyzdžiui, pilno metro meniniu filmu „Parfenonas“, kurio filmavime, vykusiame Kijeve, Afrikoje, Graikijoje dalyvavo ir Jurijus.
Jurijus Grigorovičius – žymus Ukrainos kino menininkas, dailininkas, dirbęs ne tik su įvairių šalių kino kūrėjais, bet ir su Lietuvos garsiais kino menininkais, yra ir Lietuvos Kinematografininkų Sąjungos narys, jis tarpe kitų apdovanojimų, kartu su visa Manto Kvedaravičiaus „Mariupolis 1“ filmavimo komanda 2016 metais pelnė Sidabrinę gervę.
Turėdamas didelį, apie Mantą sukauptą, foto archyvą, parodos autorius, juo dalindamasis su mumis, ne tik pagerbia žuvusį kolegą, bet tuo pačiu, šį asmenį parodo, kaip eilinį, nesudievintą žmogų, betarpiškai bendraujantį su sūnumi, kolegomis, draugais.
'Dialogas' svarbus dar ir tuo, kad jo herojus it gyvas, žvelgdamas į mus, kviečia toliau tęsti nebaigtą diskusiją.
Parodos kuratorė – Ona Marija Urbšytė, architektė, literatė, fotografė.
Parodą remia reklamos-projektavimo firma 'SVEMA'.
 
Apie parodą skaitykite Facebook: https://fb.me/e/2AYmbdxuF 
 
Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.