2022 rugpjūčio 09, Antradienis

Kasmetinis kino festivalis „Baltijos banga“ šįmet Nidoje vyks 14-tą kartą

Kino festivalio „Baltijos banga“ organizatoriai – Lietuvos kinematografininkų sąjunga dalyvaujant ir Nidos turizmo ir informacijos centrui „Agila“. Pasak festivalio organizatorių, tai - unikali galimybė Neringos gyventojams, kurorto svečiams pamatyti naujausių lietuviškų filmų panoramą, susipažinti su kaimynų kuriamais filmais.

„Baltijos banga“ kasmet mezga ypatingai artimą kino žmonių ir festivalio organizatorių ryšį su publika; susitikimai ir pokalbiai su filmų kūrėjais – viena svarbiausių jo dalių, prasitęsianti ir už peržiūrų salės durų, Nidos gatvėse, kavinėse, net pajūryje. Būtent artimas bendravimas su žmonėmis, pasak festivalio direktoriaus Arūno Stoškaus, leidžia geriau pažinti festivalio publiką, pajusti, kas ją domina, dešimtis kartų įsitikinti, kad publika atvira sudėtingoms temoms.

Festivalis prasidės rugpjūčio 19 d., atidarymo filmas - daug komplimentų sulaukęs, penkiems šiųmetiniams nacionalinio kino apdovanojimams „Sidabrinė gervė“ nominuotas dokumentinis Lino Mikutos filmas „Mončys. Žemaitis iš Paryžiaus“. „Įtraukiantis, emocionalus, patrauklus įvairia filmavimo geografija pasakojimas apie garsų išeivijos skulptorių yra jaudinanti, bet ne didaktiška ir visai nesentimentali istorija apie tapatybę, šaknis. Ne vieną kartą žiūrėjau šį filmą; kaskart stebiuosi, kaip puikiai veikia autorių pasirinktos tradicinės pasakojimo priemonės, kaip svarbu kine emocijos, intelektas, žmogiškumas, ir sukuriantys tikrąjį filmo grožį“, - vieną iš atidarymo filmų pristato R. Paukštytė. Kiti atidarymo vakaro seansai – Ričardo Matačiaus trumpametražio filmo „Sekretas“ premjera ir Algimanto Puipos „Sinefilija“, kuriuos vienija ekscentriški keistuoliai, nusikaltėliai, marginalai (R. Matačius yra „Sinefilijos“ montažo režisierius).

Festivalį rugpjūčio 23 d. pabaigs naujo ilgametražio vaidybinio Marat Sargsyan filmo „Tvano nebus“ seansas. Filmo autoriai pasaulinę premjerą šventė tarptautiniame Venecijos kino festivalyje, programoje „Kritikų savaitė“ dar 2020 metais, tačiau dėl pandemijos premjera Lietuvoje buvo atidėta. Ukrainos karo už savo žemę ir nepriklausomybę dienomis M. Sargsyan alegorija apie karo kasdienybę, inerciją, įtaką žmogaus dvasiai atrodo ypač aktuali. Pagrindinį karo išvarginto pulkininko vaidmenį filme suvaidino Valentinas Masalskis.

„Baltijos bangoje“ įvyks filmų „Piligrimai“ (rež. Laurynas Bareiša, apdovanojimas „Sidabrinė gervė“ už geriausią metų filmą), „Bėgikė“ (rež. Andrius Blaževičius, apdovanojimas „Sidabrinė gervė“ pagrindinio vaidmens atlikėjai aktorei Žygimantei Elenai Jakštaitei), „Šuolis“ (rež. Giedrė Žickytė, apdovanojimas „Sidabrinė gervė“ už geriausią metų dokumentinį filmą), „Metai prieš karą“ (rež. Dāvis Sīmanis), „Operacija 02” (rež. Margus Paju), „Sugrįžę iš Niujorko“ (rež. Ramunė Rakauskaitė), „Kernagis“ (rež. Andrius Lekavičius) seansai.

Tarp festivalio renginių – šįmet ypatinga dovana Lietuvos kino žmonėms tapusios Giedrės Beinoriūtės knygos „Akimirksnis spalvoms suderinti: kino operatorius Audrius Kemežys“ („Monoklis“, 2022) pristatymas, kuriame prisiminimais apie menininką dalinsis jo kolegos, knygos autorė.

Daugiau apie festivalį skaitykite: https://www.baltijosbanga.lt/naujienos 
Festivalį „Baltijos banga“ organizuoja Lietuvos kinematografininkų sąjunga
Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Festivalį finansuoja Lietuvos kino centras (LKC), Neringos savivaldybė, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA
Festivalio informacinis partneris Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT)
Partneriai: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, žurnalas „Kinas“, Lietuvių filmų centras (www.lfc.lt), Neringos meno mokykla, Viešbutis-restoranas „Nerija“, „Švyturys“ nealkoholinis, Bilietai.lt

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.