2022 gegužės 06, Penktadienis

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus pranešimas spaudai

Vykdydami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. gruodžio 1 d. nutarimu Nr. 991 patvirtintą Romo Kalantos metų minėjimo 2022 metais planą, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi parengė projektą „Ilgas kelias į Laisvę“, per kurį nemokamai rodomi lietuviški vaidybiniai filmai – Raimundo Banionio „Vaikai iš „Amerikos“ ir Donato Ulvydo „Emilija iš Laisvės alėjos“. Filmai pristatomi gegužės 3–20 dienomis Rytų Lietuvoje: Šalčininkų mieste, Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje ir kaimuose – Lavoriškių, Dieveniškių „Ryto“ gimnazijose, Medininkų pilyje, dalyvaujant Medininkų šv. Kazimiero gimnazijai ir Trakų istorijos muziejui.

Projekto „Ilgas kelias į laisvę“ programoje – ir filmų pristatymai, ir jaunimo susitikimai su kino kūrėjais R. Banioniu ir D. Ulvydu. Per susitikimus su menininkais moksleiviai, aptardami filmus prisimena Lietuvos istoriją, Romo Kalantos žygdarbį, diskutuoja apie mūsų dienų gyvenimo realijas, pilietiškos pozicijos ugdymą. Tai, pasak projekto sumanytojų, labai svarbu viešinant ir propaguojant patriotiškumo, garbingo atstovavimo Lietuvai ir krašto gynybos idėjas. Šiame reikšmingame edukaciniame, pilietinio ugdymo renginyje aktyviai dalyvauja Lavoriškių gimnazijos istorijos, politologijos ir pilietinio ugdymo mokytojas Vaidotas Pakalniškis, MPPD prie KAM atstovai Gediminas Kazėnas, Ramūnas Trimakas, Arnoldas Kulikauskis, dirbantis ir Nepriklausomybės gynėjų sąjungos valdybos pirmininku, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus darbuotoja Liucija Armonaitė.

Dėkojame Lietuvos kino centrui, suteikusiam galimybę rodyti filmus „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ ir „Emilija iš Laivės alėjos“. Renginius organizuojame bendradarbiaudami kartu su mūsų partneriais – Lietuvos kinematografininkų sąjunga.

Projekto „Ilgas kelias į Laisvę“ susitikimai su R. Banioniu ir jo filmo „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ pristatymai dar vyks:
gegužės 10 d. 11 val. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijoje,
gegužės 13 d. 11 val. Medininkų pilyje, dalyvaujant Medininkų šv. Kazimiero gimnazijai ir Trakų istorijos muziejui.

Susitikimas su D. Ulvydu ir jo filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ pristatymas vyks:
gegužės 20 d. 11 val. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje.

Į nemokamus renginius kviečiami ir moksleiviai, ir vietos bendruomenė.

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.