2023 rugsėjo 25, Pirmadienis

Nemokama paskaita ir diskusija „Daugiasluoksnės įtampos ir utopinės kibirkštys Daniele'ės Huillet ir Jeano-Marie Straubo filmuose“

Rytoj, rugsėjo 26 d. 19:00 val. kinematografininkų sąjungoje vyks Vilniaus dokumentinių filmų festivalio paskaita ir diskusija „Daugiasluoksnės įtampos ir utopinės kibirkštys Daniele'ės Huillet ir Jeano-Marie Straubo filmuose“
20-ajame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje šiemet pristatoma Straub-Huillet retrospektyva. Šios programos sudarytojai Rastko Novakovic ir Egidijus Mardosas kviečia į paskaitą, kur pristatys Straub-Huillet kūrybos metodus ir estetinę prieigą: vietos, muzikos, literatūros bei nelinijinio montažo panaudojimą siekiant atskleisti įtemptus istorijos ir atminties sluoksnius; politinio kino kūrimas pasitelkiant specifinį metodą dirbant su tekstais ir aktoriais; svarbi gamtos ir kraštovaizdžio rolė Straub-Huillet filmuose.
 
Kasmet VDFF atiduoda pagarbą kino istorijai svarbiems dokumentikos kūrėjams. Šiemet žiūrovų laukia įtakingo prancūzų dueto Danièle Huillet ir Jeano-Marie Straubo filmų retrospektyva, kurioje – 10 filmų, dauguma jų grįsti iškilių meno lauko asmenybių tekstais.
Kuratorių atrinkti 5 trumpametražiai ir 5 ilgametražiai filmai aprėpia dueto kūrybą nuo pat pirmųjų projektų iki paskutinių darbų, kuriuos Jeanas-Marie užbaigė jau po Danièle’ės mirties. Filmai nukels į šalis, kuriose pora gyveno ir dirbo: Vokietiją, Italiją, Šveicariją, Prancūziją, Egiptą. Programa taip pat siekiama atspindėti kiek įmanoma įvairesnes intelektualinio pasaulio asmenybes, nuolat iškylančias Huillet ir Straubo kūryboje – Johaną Sebastianą Bachą, Bertoltą Brechtą, Arnoldą Schoenbergą, Cesare’ą Pavese’ą, Paulį Cézanne’ą, Friedrichą Hölderliną ir kitus.
 
Filmų programą papildo programos kuratorių – Egidijaus Mardoso ir Rastko Novaković – paskaita rugsėjo 26 d. 19:00 vykstanti Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, Vasario 16-osios g. 8. *Prie lauko durų skambinti 25. 
 
Programa: 
➤ „Anos Magdalenos Bach kronika“ (1968)
➤ „Istorijos pamokos“ (1972) + „Prancūzija prieš robotus“ (2020)
➤ „Įvadas į Arnoldo Šionbergo akompanimentą kino scenai“ (1972)+ „Fortinis / Šunys“ (1976)
➤ „Per anksti / Per vėlai“ (1982)
➤ „Sezanas“ (1989) + „Apsilankymas Luvre“ (2004)
➤ Straub-Huillet trumpametražių filmų programa
Retrospektyvos kuratoriai pristatys visus seansus.
 
 
Retrospektyvos partnerisGoethe-Institut Litauen.
Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.