2022 gegužės 06, Penktadienis

R. Rakauskaitės filmo „Sugrįžę iš Niujorko“ pasaulinė premjera – tarptautiniame festivalyje „DocsValencia“

Naujausias režisierės Ramunės Rakauskaitės filmas „Sugrįžę iš Niujorko“ susilaukė tarptautinio dėmesio – filmas atrinktas į kino festivalį „DocsValencia“, kuriame įvyks pasaulinė jo premjera.
Šiemet festivalio programoje – išskirtinis dėmesys Jonui Mekui: minint vieno žymiausių pasaulyje avangardinio kino kūrėjų ir propaguotojų šimtmetį, jo garbei bus surengtos filmų peržiūros, knygų pristatymai ir fotografijos paroda.
Šalia kultinio Jono Meko filmo „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“ (rež. Jonas Mekas, 1972) į festivalio programą įtrauktas ir Ramunės Rakauskaitės režisuotas, Arūno Matelio bei studijos „Nominum“ prodiusuotas filmas „Sugrįžę iš Niujorko“.

Pastaraisiais metais gilindamasi į intriguojančias Amerikos lietuvių patirtis ir išgyvenimus („Kelionės namo“, 2019), naujausiame savo dokumentiniame filme Ramunė Rakauskaitė pasakoja apie du menininkus, kurių gyvenimą lemtingai pakeitė emigracija ir pažintis su Jonu Meku. Po daugelio metų, praleistų triukšmingame ir svaiginančiame Niujorke, bičiuliai savo noru sugrįžta gyventi į Lietuvą. Fotomenininkas Arūnas Kulikauskas įsikuria vienkiemyje Ukmergės rajone, tapytojas Eugenijus Varkulevičius-Varkalis – savo gimtajame Kaune. Filme prisimenama apie audringą gyvenimą amerikietiškos bohemos apsuptyje, kuris jiems vis dar neduoda ramybės.

Nacionalinė filmo premjera įvyko Europos šalių kino forume „Scanorama“. Filmo gamybą finansavo Lietuvos kino centras.

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.