2023 gegužės 09, Antradienis

"SIDABRINIŲ GERVIŲ 2023" KOMISIJOS KREIPIMASIS Į LIETUVOS KINO BENDRUOMENĘ

 

Mieli kino žmonės,

mes, 2023 metų „Sidabrinės gervės" atrankos komisija, norėtume išreikšti savo poziciją dėl susiklosčiusios situacijos, susijusios su šių metų nominacijų paskelbimu.

„Sidabrinės gervės" apdovanojimai – visai kino bendruomenei svarbus įvykis. Šie metai Lietuvos kinui išties derlingi ir svarbūs, todėl mums, komisijai, teko atsakinga ir garbinga misija nominacijoms atrinkti geriausius.

Vertindami ir atrinkdami filmus nominacijoms, griežtai laikėmės visų „Sidabrinių gervių" atrankos nuostatų ir veikėme jų ribose. Nominacijoms pateiktus filmus vertinome profesionaliai, be išankstinių nuostatų, remiantis savo išsilavinimu ir turimu profesinių žinių bagažu. Galutiniai sprendimai dėl nominantų buvo priimti konsensuso principu – kiekvienas jautėme pareigą gerbti kitą komisijos narį kaip lygiavertį kino bendruomenės dalyvį. Procesą stebėjo organizatorių, audito įmonės atstovai, visi posėdžiai buvo protokoluojami. Esame tikri, kad paskelbiant šių metų apdovanojimų nominantų sąrašą gegužės 2 d., savo darbą atlikome tinkamai.

Buvome maksimaliai principingi nominacijų atžvilgiu, tačiau šį principingumą nulėmė tai, kaip kiekvienas iš mūsų supranta profesionalaus darbo ir filmo, kaip meno kūrinio, vertę, jo indėlį į

naujai kuriamą Lietuvos kino istoriją. Kartu norime nesutikti su kai kurių bendruomenės narių išsakyta nuomone, kad atrankos komisijos funkcija nėra vertinti filmus – tokiu atveju atrankos

komisijos apskritai reikėtų atsisakyti. Ir dabar vieningai manome, kad formuoti galutinį nominantų sąrašą yra komisijos pareiga, o šių metų „Sidabrinių gervių" nominantai yra geriausi iš visų atrankai pateiktų pretendentų (nepaisant to, kad šie metai Lietuvos kine iš tiesų buvo itin gausūs ir konkurencingi).

Paskelbus nominacijas, tarp kai kurių kino bendruomenės narių kilo pasipiktinimas dėl nevienodo nominantų skaičiaus kiekvienoje kategorijoje. Atsižvelgiant į šią išsakytą nuomonę, apdovanojimų organizatoriai priėmė sprendimą praplėsti nominantų sąrašus ir paprašė mūsų, komisijos, jį papildyti.

Siekdami, kad „Sidabrinė gervė" liktų visų laukiama šventė ir apdovanojimai įvyktų, norėdami paskatinti bendruomenę dalyvauti balsavime ir pagerbti tuos, kuriuos buvome nominavę ir paskelbę gegužės 2 d., mes papildėme nominantų sąrašą. Priimdami galutinius sprendimus rėmėmės ankstesnių posėdžių protokolais. Norėtume pabrėžti, kad visi atnaujinto sąrašo „Sidabrinių gervių" nominantai yra apdovanojimo verti kandidatai.

Priklausome tam pačiam mažam Lietuvos kino laukui, esame pajėgūs išgirsti savo kolegas ir būti atvirais pokalbiui. Apmaudu, kad šiais metais dalis kino bendruomenės atstovų šią situaciją pamatė kaip „kovą", o ne kaip galimybę diskutuoti ir ieškoti bendrų sprendimų.

Vis dėlto tikimės, kad šie metai taps pirmuoju žingsniu į prasmingus rezultatus galintį atnešti dialogą ne tik tarp institucijų, bet ir, svarbiausia, tarp pačių kino bendruomenės kolegų. Aukime ir tobulėkime kartu.

 

 

Geriausios kloties linkėdami,

Laura Almantaitė

Elena Jasiūnaitė

Vilius Mačiulskis

Martynas Mickėnas

Linas Mikuta

Monika Valkūnaitė

p.s. Gerbiame savo kolegės, komisijos narės Živilės Pipinytės sprendimą pasitraukti ir nusišalinti nuo paskutiniame posėdyje priimtų pakeitimų.

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.