2021 gruodžio 15, Trečiadienis

Sveikiname! Kino režisierė Janina Lapinskaitė atrinkta kandidatė, kuriai siūloma skirti Vyriausybės kultūros ir meno premiją

Atrinkti kandidatai, kuriems siūloma skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas

Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, vadovaujama kultūros istoriko dr. Vydo Dolinsko, iš 37-ių pateiktų pretendentų atrinko 12 kandidatų, kuriems rekomenduoja skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas.

Pretendentus vertino: violončelininkas Mindaugas Bačkus, rašytojas Danielius Mušinskas, vertėja Daiva Daugirdienė, Ministrės Pirmininkės patarėja Gabrielė Žaidytė, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, architektas Artūras Asauskas, šiuolaikinio šokio atlikėja, choreografė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė,  kultūros tyrinėtoja, fotografijos istorikė dr. Margarita Matulytė, kino kritikė Rasa Paukštytė, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė. Sprendimas priimtas slaptu visų komisijos narių balsavimu.

Komisija Vyriausybės kultūros ir meno premijas rekomenduoja skirti:
choreografei, šokio pedagogei Birutei Banevičiūtei;
aktorei Aldonai Bendoriūtei Gadliauskienei;
teatro menininkei Saulei Degutytei-Šiekštelienei;
choro dirigentui Povilui Gyliui;
literatūrologei, vertėjai Violetai Kelertas;
kino režisierei Janinai Lapinskaitei;
poetui, vertėjui Gintarui Patackui;
dailėtyrininkei Ramutei Rachlevičiūtei;
rašytojai Undinei Radzevičiūtei;
dailės istorikei Regimantai Stankevičienei;
tautodailininkui Vytautui Ulevičiui;
grafikei Birutei Zokaitytei.

Komisijos sprendimas dėl atrinktų kandidatų kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl Vyriausybės kultūros ir meno premijų skyrimo projektu teisės aktų nustatyta tvarka pateikiamas Lietuvos Respublikos Vyriausybei iki sausio 30 dienos.
Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Nuo 2008 m. Vyriausybės kultūros ir meno premija yra 340 bazinių socialinių išmokų dydžių.

Nuoroda: https://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/atrinkti-kandidatai-kuriems-siuloma-skirti-vyriausybes-kulturos-ir-meno-premijas?fbclid=IwAR1gMm_iGYNt1QRZ90QNTSEmRvF4Jhe4yEyn9FIpcAXKy5WY6F4UjTzL4Y8 

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.