2022 gegužės 09, Pirmadienis

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2022“ UKRAINOS IR LIETUVOS ANIMATORIŲ JUNGTINĖ PROGRAMA

Tarptautinis animacinių filmų festivalis Tindirindis bendradarbiaudamas su Lietuvos kinematografininkų sąjunga ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi parengė ir pristato visą eilę renginių Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose. Dalyvaudami Ukrainos dienose „Vilniushyvanka“ pristatome keturias Ukrainos ir Lietuvos animatorių filmų programas vaikams. Į šių programų peržiūras kviečiami vaikai, kurie yra atvykę iš Ukrainos. Filmai įgarsinti ukrainiečių kalba, juose daug gražių pasakų ir šmaikščių pasakojimų, puikios ir linksmos animacijos, kuri kelia gerus jausmus, ugdo meilę savo kraštui ir patriotizmą. Klasikinės lietuvių animacijos meistrų trumpi filmai pilni gero humoro, nuotykių ir pamokančių minčių.

Festivalis „Tindirindis“ prisijungdamas prie Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus projekto „Animacija kalba. Tarptautinė muziejų diena ir naktis“ siūlo aplankyti šias filmų peržiūras: režisieriaus V. Aškinio sukurto pirmojo Lietuvoje ilgametražio animacinio filmo „Odisėjo nuotykiai“, ir tris trumpametražių jaunimui ir suaugusiems skirtų filmų rinkinius, kuriuos sukūrė Ukrainos ir Lietuvos režisieriai. Programų pavadinimai: „Šerlokas Cholmsas. Vitaliana“, „Šeimos vardas kišenėje. Metamorfozės“, „Tarasas Ševčenka“. Šie filmai nagrinėja gilias ir pakankamai sudėtingas žmogiškųjų santykių ir šiuolaikinio gyvenimo problemas.

Festivalis „Tindirindis“ toliau bendradarbiauja su Lietuvos miestų ir rajonų kultūros ir kino centrais. Retrospektyvinės animacinių filmų programos Ukrainos vaikams ir jų mamoms jau pradėtos rodyti Šiaulių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, planuojami renginiai Kauno „Romuvoje“, Utenos A. ir A. Miškinių  viešojoje bibliotekoje.
Informacija apie Šiauliuose pradėtą renginių ciklą: https://srsvb.lt/tarptautinis-animaciniu-filmu-festivalis-tindirindis-2022-siauliu-rajono-bibliotekose/
 
Ukrainos ir Lietuvos animatorių jungtinė programa vaikams ir jaunimui. Ukrainos dienos „Vilniushyvanka“.

Gegužės 13 d.
14:00val.
Adresas: Lietuvos kinematografininkų sąjungos kino salė Vasario 16-osios g. 8. (durų kodas – 25).
Filmų programa Nr.1 - „У лірника в гостях. Таємниця кактуса / Svečiuose pas dainų autorių. Kaktuso paslaptis.“ (ukrainiečių k.) 18 filmų. 72 min. Vaikams, šeimai.
Šioje programoje net devyni Ukrainos režisieriaus Stepano Kovalio filmai po 3 minutes iš ciklo „Mano kraštas – Ukraina“, kuriuose autorius pristato ne tik trumpas ir mielas ukrainiečių pasakas, bet ir parodo mums skirtingų miestų istorijas. Čia sužinosite ir apie Luhansko stepes, Legedziną, Krivoij Rogą, Ternopilį, Lvivą, Krymą ir kitus. Visas šias istorijas pasakoja linksmuolis katinas ir jo šeimininkas, dainų ir istorijų rašytojas. Lietuviškoji programos dalis sudaryta iš H. Vaigausko, I. Bereznicko, J. Leikaitės, V. Aškinio, Z. Šteinio trumpų filmų. Čia pamatysime linksmas kurmio išdaigas, paršiuko Čiuko ir kito žvejo žūklės nuotykius, Kalėdų senelio paskutinę dovanėlę, paukščių ginčą dėl stebuklingo skaičiaus, vaikus gatvėje, senelio ir vaikučių nuotykius Zervynų kaime, greitąjį laiškanešį ir po nakties išsiskleidusį paslaptingąjį kaktuso žiedą.

https://fb.me/e/2mKQkOS8X
Interneto svetainė: www.kinosajunga.lt
Informacija: filmai įgarsinti ukrainiečių kalba ir skirti ukrainiečiams. Renginys nemokamas.
Būtina išankstinė registracija el. paštu info@kinosajunga.lt. Daugiau informacijos tel. +370 66 58 21 37.
Organizatorius: Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2022“, ASIFA Lietuva. Programą pristatys Valentas Aškinis.

Gegužės 13 d.
16:00 val.
Adresas: Lietuvos kinematografininkų sąjungos kino salė Vasario 16-osios g. 8. (durų kodas – 25).

Filmų programa Nr. 2 - „Таки Одеса! Аероплан /Vis tiek Odesa. Aeroplanas“ (ukrainiečių kalba). 15 filmų. 72 min. Vaikams, šeimai.
Šioje programoje kita devynių Ukrainos režisieriaus Stepano Kovalio filmų po 3 minutes kolekcija iš ciklo „Mano kraštas – Ukraina“, kuriuose autorius pristato trumpas ir nuotaikingas ukrainiečių pasakas, apie Jaroslavo dubenį, magišką purvą, o taip pat ir šakutės istoriją, velykinių kiaušinių, saulės akmens, juodojo ežero, smėlio dugno ir Odesos istoriją. Su humoru ir linksmai šias istorijas pristatys linksmuolis katinas ir dainų bei istorijų rašytojas. Lietuviškoji programos dalis sudaryta iš H. Vaigausko ir J. Leikaitės trumpų filmų, kuriuose tėtis gamins aeroplaną savo vaikams, o po to keliaus su jais žvejoti, slidininkai patirs daugybę linksmų nuotykių, paukštis išmaitins milžinišką jauniklį, paršiukas Čiukas pristatys svarbų siuntinį, o sraigė Maiva sugalvos pasikeisti savo kiautą į kaktusą. Daug linksmų ir žaismingų istorijų.

https://fb.me/e/3oHCb2GPb
Interneto svetainė: www.kinosajunga.lt
Informacija: filmai įgarsinti ukrainiečių kalba ir skirti ukrainiečiams
Renginys nemokamas.
Būtina išankstinė registracija el. paštu info@kinosajunga.lt.
Daugiau informacijos tel. +370 66 58 21 37.
Organizatoriai: Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2022“, ASIFA Lietuva. Programą pristatys Valentas Aškinis.

Odyssey 3

Gegužės 14 d.
„Animacija kalba│tarptautinė muziejų diena ir naktis“.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (ltmkm).
Tindirindis 2022. Ilgametražis filmas „odisėjo nuotykiai“.
Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2022“ pristato lietuvių animaciją.

Pirmojo Lietuvoje sukurto pilnametražio filmo „ODISĖJO NUOTYKIAI“ peržiūra. Lietuva - Anglija. Animacinių filmų studija Vilanima, Poseidon distribution. 90 min. Filmas įgarsintas lietuvių kalba. Vaikams, šeimai, jaunimui.

Renginys vyks Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, rūsio salėje, adresu Vilniaus g. 41, Vilniuje.
Vyks trys filmo „Odisėjo nuotykiai“ seansai:
15:00, 17:00 ir 19:00 val.
Renginys nemokamas.
Filmą pristatys režisierius ir Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ direktorius Valentas Aškinis.

Pasaulinės literatūros klasiko Homero „Odisėjos“ ekranizacija. Antikos epas atgijęs spalvingame animaciniame filme. Pasibaigus Trojos karui graikų didvyris Odisėjas keliaudamas namo į Itakę, patiria daug jaudinančių nuotykių. Jis leidžiasi į rizikingą kelionę, bet padedamas graikų deivės Atėnės sėkmingai grįžta namo. Ne iškarto pripažintas Odisėjas turi atlaikyti paskutinį išbandymą, kad atgautų savo karalystę. Aštuonių serijų serijalas sukurtas 1997, o pilnametražė filmo versija - 1998 metais.
https://fb.me/e/4lygsUujs
https://fb.me/e/1nixstEpU
https://fb.me/e/3eXStC2xW 
 
Ukrainos ir Lietuvos animatorių jungtinė programa vaikams ir jaunimui. „Animacija kalba│Tarptautinė muziejų diena ir naktis“

Gegužės 14 d.

18:00 val.
Adresas: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniaus g. 41, Vilniuje, 201 salė, 18:00 - 19:30 val.
Filmų programa Nr. 4 - „Шерлок Холмс. Vitaliana / Šerlokas Cholmsas. Vitaliana.“ Ukrainiečių kalba. 7 filmai. 92 min. Jaunimui, suaugusiems, šeimai.
Šioje programoje rodomi keturi Ukrainos režisieriaus Aleksandro Bubnovo filmai. Tai ir ironiškas filmas apie kliniką, ir suaugusiems skirtas filmas su humoru apie undinėlę, ir juodo humoro filmas apie paskutinę Mėlynbarzdžio žmoną ir gero skonio detektyvas apie Šerloką Holmsą bei juoduosius žmogeliukus. Lietuvių režisierių filmai. V. Suchockio du filmai, pavadinimu Vitaliana (ir Vitaliana. Pradžia), tai – mini filmų pagal garsiausias autoriaus karikatūras rinkiniai, prisodrinti gero humoro suaugusiems. H. Vaigausko filmas „Tankas“ apie žmogų, prieš kurį atsigręžia jo paties ginklas.
Organizaroriai: LTMKM, Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2022“, ASIFA Lietuva. Programą pristatys Valentas Aškinis.
https://fb.me/e/2wvu1lf1a

Gegužės 14 d.
19:40 val.
Adresas: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniaus g. 41, Vilniuje, 201 salė, 19:40 - 21:00 val.
Filmų programa Nr. 7 - „Прізвище в кишені. Метаморфози / Šeimos vardas kišenėje. Metamorfozės.“ Ukrainiečių kalba. 10 filmų. 76 min. Jaunimui, suaugusiems, šeimai.
Šioje programoje aštresnės formos filmai, kurių idėjos sukrečia ir priverčia susimąstyti.  Ukrainos režisieriaus Stepano Kovalio filmas „Šeimos vardas kišenėje“ pasakoja apie Didžiojo badmečio (Golodomoro) laikus Ukrainoje, kai milijonai žmonių išmirė nuo bado, sukelto komunistinės valdžios. I. Bereznickas parodys laikraštinio žmogaus problemas. Ukrainiečio N. Liskovo filmas apie gilią meilę ir baisų pasaulį. A. Janauskas sprendžia trumpo sujungimo problemą santykiuose tarp vyro ir moters. Ukrainietis S. Santimov atskleis surogato fenomeną, o Z. Šteinys filme „Ironmedis“ su jam būdinga ironija atskleis moters-motinos, alegorinio medžio likimą vyrų pasaulyje. J. Leikaitė drastiškame filme metamorfozės nagrinėja sudėtingas vyro ir moters santykių problemas, ar net gi jų išlikimo klausimą sovietiniame „bendrabutyje“. I. Bereznicko filmas „Ne ožkoje laimė“, sukurtas pagal žydų liaudies pasaką, pasakoja apie siuvėjo gyvenimo peripetijas, kai namuose sukeltas chaosas gali pavirsti dar didesniu, parsivedus į namus ožką. Programoje bus parodyti ir du antikarine tematika sukurti mini filmai apie ukrainietiškus barščius ir Berdjansko šokį.
Organizaroriai: LTMKM, Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2022“, ASIFA Lietuva. Programą pristatys Valentas Aškinis.
https://fb.me/e/6B3KyWos9

Gegužės 14 d.
21:00 val.
Adresas: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniaus g. 41, Vilniuje, 201 salė, 21:00 - 22:30 val.
Filmų programa Nr. 5 - „Тарас Шевченко / Tarasas Ševčenka.“ Ukrainiečių kalba. 11 filmų. 74 min. Jaunimui, suaugusiems, šeimai.
Programa skirta garsiausio ukrainiečių poeto ir dailininko Taraso Ševčenkos kūrybai pristatyti. Ukrainos režisierė V. Kostyleva pristato poetišką lėlinės animacijos filmą pagal poeto poemą. Programoje visa serija jaunų režisierių iš Kijevo universiteto animacinių ir edukacinių filmų, kuriuose atskleidžiamos garsiojo T. Ševčenkos gyvenimo akimirkos ir kūryba. Puikus muzikinis klipas „Vyšnių sodas“ pagal poeto eiles su vokalo žvaigždėmis ir simfoniniu orkestru nepaliks abejingų žiūrovų. Lietuvių režisierių J. Leikaitės Aškinienės ir V. Aškinio filmas „Kita stotelė – Taraso Ševčenkos“ įdomiai pristato didesnę dalį dailininko kūrinių ir vizualizuoja poemą apie Vilnių, filme galima išvysti atgyjančius garsiojo poeto rankraščius, kurio paraštės rašytojo ranka išmargintos veikėjų piešiniais. Klipą „Raudonieji bateliai“ pagal dainą su T. Ševčenkos žodžiais nupiešė VTDK kolegijos studentai Vilniuje kartu su Ukrainos režisieriumi S. Kovaliu ir lietuvių profesionalais. Ši programa tai – puiki galimybė artimiau susipažinti su unikalia T. Ševčenkos kūryba ir gyvenimu. Programos pabaigoje rinkinys antikarinių mini filmų-plakatų, smerkiančių Rusijos agresiją Ukrainoje.
Organizaroriai: LTMKM, Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2022“, ASIFA Lietuva. Programą pristatys Valentas Aškinis.
https://fb.me/e/fd37bN0l8

Ukrainos ir Lietuvos animatorių jungtinė programa vaikams ir jaunimui. Ukrainos dienos „Vilniushyvanka“.

Gegužės 15 d.

11:00 val.
Adresas: Lietuvos kinematografininkų sąjungos kino salė Vasario 16-osios g. 8. (durų kodas – 25).
Filmų programa Nr.3 - „Petrykivka. Jūros draugas – paršiukas Čiukas“ Ukrainiečių kalba. 14 filmų. 70 min. Vaikams, šeimai.
Šioje programoje trečia devynių Ukrainos režisieriaus Stepano Kovalio filmų po 3 minutes kolekcija iš ciklo „Mano kraštas – Ukraina“. Filmuose autorius pristato trumpas ir nuotaikingas ukrainiečių pasakas, apie tokius miestus kaip Umanė, Borščivas, Svjatogoras ir Dubno, o taip pat ir istorijas apie laivą stepėje, apie Kazokų Dūmą, apie juodajį dirvožemį, apie vaizdingus riterių turnyrus. Pastovus filmo herojus linksmuolis katinas nuotaikingai ir pristatys šias istorijas kartu su dainų bei istorijų autoriumi. Lietuvos animacijos režisieriai A. ir A. Seleniai, I. Bereznickas, H. Vaigauskas, J. Sakalauskas mažiesiems žiūrovams skiria savo filmus apie Nykšt Pykšt Tukus, sniego senį ir Kalėdų senelį, apie tarpplanetines krepšinio varžybas ir Bermudų žiedą, apie paršiuko Čiuko nuotykius jūroje, bičių kalnuose ir piratų saloje.
https://fb.me/e/1thlUgQhG
Interneto svetainė: www.kinosajunga.lt
Informacija: filmai įgarsinti ukrainiečių kalba ir skirti ukrainiečiams. Renginys nemokamas. Būtina išankstinė registracija el. paštu info@kinosajunga.lt. Daugiau informacijos tel. +370 66 58 21 37.
Organizatoriai: Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2022“, ASIFA Lietuva. Programą pristatys Valentas Aškinis.

Gegužės 15 d.
13:00 val.
Adresas: Lietuvos kinematografininkų sąjungos kino salė Vasario 16-osios g. 8. (durų kodas – 25).
Filmų programa Nr. 6 - „Vargo kipšai. Margučių rytas“. Ukrainiečių kalba. 8 filmai, 76 min.
Šioje programoje trys Ukrainos režisieriaus Stepano Kovalio filmai, vienas iš ciklo „Mano kraštas – Ukraina“, kuriame pasakojama trumpa pasaka apie mažąją didvyrę kazokę Varvarą ir Dnieprą. Antras šio režisieriaus filmas „Vargo kipšai“ apie mažyčius padarėlius, kurie savo šeimininkui atneša tik nelaimes. Trečias filmas pasakoja apie Kalėdinių varpelių giesmę ir piktą diktatorių, kuris bando sugriauti visų mylimą šventę. Lietuvių režisierės J. Leikaitės filmas „Solistė“ apie sraigę, kuri mėgo garsiai dainuoti, o „Margučių rytas“ apie kiaušinių marginimo tradicijas ir labai archajiškus mitus. Lietuvio Z. Šteinio „Dosnumas“ apie begalinę motinos meilę ir atsidavimą savo vaikui. Ukrainietės O. Potiomkinos filmas „Mergina ir Saulė“ pasakoja apie merginą, kuri draugavo su Saule ir sutiko astronomą, o kitas režisierės trumpų mini filmų rinkinys – tai aktualių socialinių temų šmaikščios ir humoristinės miniatiūros.
https://fb.me/e/1TLYLLEYf
Interneto svetainė: www.kinosajunga.lt
Informacija: filmai įgarsinti ukrainiečių kalba ir skirti ukrainiečiams. Renginys nemokamas.

Būtina išankstinė registracija el. paštu info@kinosajunga.lt. Daugiau informacijos tel. +370 66 58 21 37.
Organizatoriai: Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2022“, ASIFA Lietuva. Programą pristatys Valentas Aškinis.
Rėmėjai: AVAKA, Lietuvos kino centras

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.