2023 lapkričio 05, Sekmadienis

Užgeso kino operatoriaus Donato Pečiūros gyvybė

Lietuvos Kinematografininkų sąjunga su giliu liūdesiu informuoja, kad lapkričio 5 d. mirė kino operatorius Donatas Pečiūra. 

Su Donatu Pečiūra atsisveikinti bus galima nuo 2023 m. lapkričio 9 d. 11:00 val. laidojimo namuose „Nutrūkusi styga" (Ąžuolyno g. 10, Vilnius), laidotuvės penktadienį lapkričio 10d. 14val.,  Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje. Karstas išnešamas iš laidojimo namų „Nutrūkusi styga".

 

 

 

 

 

 

Donatas Pečiūra (g. 1938 m. gegužės 19 d. Panevėžyje) – Lietuvos kino operatorius.
1960 m. baigė Maskvos kinematografijos institutą (VGIK). Lietuvos kino studijoje dirbo vaidybinių ir dokumentinių filmų operatoriumi. 

Operatorius Donatas Pečiūra dirbo su garsiausiais Lietuvos kino režisieriais Algimantu Puipa, Almantu Grikevičiumi, Vytautu Žalakevičiumi, Raimondu Vabalu, Marijonu Giedriu, Jonu Vaitkumi, Algirdu Araminu ir kt., nufilmavo virš 24 vaidybinių filmų, palikusių pėdsaką Lietuvos kino istorijoje, kaip pvz. režisieriaus Almanto Grikevičiaus filmas „Faktas“ 1981 m. pelnęs premiją ir diplomą už geriausią antraplanį moters vaidmenį aktorei Jelenai Solovej – tarptautiniame Kanų kino festivalyje, režisieriaus Algirdo Aramino filmas „Maža išpažintis“ ir aktoriaus Vytauto Kernagio garsiausia filmo frazė yra „Benai, plaukiam į Nidą“ ir kt. 

 

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.