×

Pranešimas

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/728

2023 gruodžio 06, Trečiadienis

Vilniaus rotušėje iškilmingai įteikti Meno kūrėjų apdovanojimai LKS nariams

Vilniaus Rotušėje, antradienį, gruodžio 5 d. įteikti Meno kūrėjų apdovanojimai. Tai jau trečią kartą rengiama bendra įvairių meno sričių kūrėjų apdovanojimų ceremonija, kurioje įvertinti dailininkai, fotomenininkai, kinematografininkai, literatūros vertėjai, muzikai, rašytojai ir kiti kūrėjai. Renginio vedėjas Saulius Pilinkus, atsakydamas į išsikeltą klausimą, kodėl šis vakaras yra toks iškilmingas ir svarbus, pažymėjo, kad šiandien, jau tradiciniu tapusiu renginio metu yra pagerbiami – patys iškiliausi kūrėjai.

Džiaugiamės, jog šiemet sąjungos nariai apdovanojimuose sulaukė išskirtinio dėmesio. Lietuvos Kinematografininkų sąjungos įsteigtu prizu „Už indėlį į kino kultūrą“ buvo apdovanota Sonata Žalneravičiūtė - už kino parodas „Laisvas kinas: 1990–2020“, „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo (1939–1944)“.  Apdovanojimą įteikdamas sąjungos pirmininkas Arūnas Matelis sakė, kad kino pasaulio žmonės įkvepia vieni kitus. Pagrindinė Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija – už indėlį į lietuviškos kultūros tapatybės garsinimą atiteko kino režisieriui Linui Mikutai. Autorius buvo apdovanotas už dokumentinį filmą „Mončys. Žemaitis iš Paryžiaus“ (2022) ir šio filmo indėlį į lietuviškos kultūros tapatybės garsinimą pasaulyje, nuoseklią garsaus išeivijos menininko Antano Mončio kino portreto sklaidą Lietuvoje.  


Sveikiname Sonatą Žalneravičiūtę ir Liną Mikutą bei norime padėkoti už tai, kad Jūsų dėka lietuviško kino sklaida vyksta dar plačiau. 

 

Nuotraukoje LKS pirmininkas A. Matelis įteikia apdovanojimą "Už indėlį į kino kultūrą" S. Žalneravičiūtei, 

FOTO: ELTA / JOSVYDAS ELINSKAS

Nuotraukoje režisieriui Linui Mikutai įteikta LMKA premija "Už indėlį į lietuviškos kultūros tapatybės garsinimą", 

FOTO: ELTA / JOSVYDAS ELINSKAS

 

 

 

 

 

Nuotraukų galerija

{gallery}728{/gallery}
Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.