2024-04-27 17:30 – 2024-04-27 18:40

KINAS PAGAL DONATĄ: filmo "Mažasis princas" peržiūra

Renginio adresas: Kino centras GARSAS, Klaipėdos g. 146, Panevėžys
Posted by Kino sąjunga
Categories: KINAS PAGAL DONATĄ
Hits: 96

2024 m. balandžio 28 dieną aktoriui Donatui Banioniui būtų sukakę 100 metų. Šiai ypatingai progai paminėti Lietuvos kinematografininkų sąjunga pristatys ryškiausius ir svarbiausius Donato Banionio vaidmenis kine renginių cikle „Kinas pagal Donatą".

04/27 17:30 val.

MAŽASIS PRINCAS

Vaidybinis, vaikams 1966, Lietuva, 01 val. 9 min. Režisierius Arūnas Žebriūnas

Skrisdamas Lakūnas prisimena, kaip, vaikas būdamas, norėjo tapti dailininku, bet suaugusieji nesuprasdavo jo piešinių. Lėktuvas patiria avariją, nusileidžia karštoje dykumoje. Nelauktai pasigirsta Vaiko balsas. Tai Mažasis princas iš tolimos planetos, keliavęs po visatą, bet visur sutikdavęs tik vienodo veido, kad ir skirtingų rūbų tuščiagarbius, beprasmiškų ritualų vergus – Suaugusius žmones. Tarp Lakūno ir Mažojo princo, panašiai vertinančių pasaulį, užsimezga nenusakomas dvasinis ryšys. Bet Vaikui reikia eiti pas rožę, paliktą savoje planetoje. „Man bus liūdna be tavęs“, -- atsisveikina su juo Lakūnas. Išsigelbėjęs jis vėl skraido, tiki to keisto susitikimo realumu, bet niekam apie jį nepasakoja.

Filmą pristato Lietuvos Sąjūdžio pirmeivis, filosofas Arvydas Juozaitis

Vieta: kino centras GARSAS, Klaipėdos g. 146, Panevėžys

Seansas - NEMOKAMAS

 

 

Filmų ciklą organizuoja: Lietuvos kinematografininkų sąjunga

Sąjungos veiklą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Filmų ciklą finansuoja: Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija (AVAKA )

Partneriai: Donato Banionio fondas, Lietuvos kino centras,  Ąžuolyno biblioteka, Lietuvos literatūros ir meno archyvas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Kinas Panemunė, Skalvijos kino centras, Goethe-Institut, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT), Panevėžio miesto savivaldybė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičiūtės - Bitės viešoji biblioteka, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos teatro sąjunga, Panevėžio muzikinis teatras, Panevėžio Kino centras „Garsas“, Klaipėdos Kino klubas "8 1/2", Klaipėdos Arlekinas, Jurbarko kultūros centras, Trakų viešoji biblioteka, Jonavos kultūros centras, Šiaulių "Aušros" muziejus. 

 

Naujienas taip pat sekite LKS facebook paskyroje https://www.facebook.com/kinosajunga 

 

Filmo "Mažasis princas" kadrai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.